Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek vegig fekudnie kell,...

Akinek vegig fekudnie kell, hogyan fordul be a babaja?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a babat a gravitacio osztonzi es segiti a befordulashoz. De ha valaki fekszik, akkor teljesen maskepp hat a babara a gravitacio. Be tud majd fordulni?


Felek a csaszartol, mert kulfoldon elek, es teljesen magamra vagyok utalva. Nem segitene senki a labadozasom alatt.


Koszi a valaszokat!


30 hkm


2015. jún. 3. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ehhez a gravitációnak semmi köze - ugyanis az álaltoknák is befordul a magzat, pedig azok négy lábon járnak, és így rájuk a gravitáció úgy hat, mintha feküdnének.


Mellesleg a császár után sem nehezebb, mint a síma szülés után, nekem ikrek mellett sem volt császár után segítségem és nem volt igazán vészes.


De nem írtad, hogy hol vagy külföldön, a legtöbb nyugati országban a védönönek megfelelö valaki ilyen esetben segít, vagy szervez segítséget, ha kéred.

2015. jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az orvos es a vedono is ezt mondta, hogy a grav. segit.

Az allatoknal lehet, hogy maskepp alakitotta ki az evolucio.

Tenyleg nem tudom.


De az megnyugtato, hogy csaszar utan sem veszes. Koszonom szepen, ez tenyleg megnyugtatott.

2015. jún. 3. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ember evolúció szempontjából emberszabású majom, és rá is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, amik ezekre az állatfajokra.


Az orvos és a védönö meg nem hiszem, hoyg valaha is elgondolkodott az evolúción, csak felületesen nézi a dolgokat.


A szülésnél gyorsíthatja a dolgot a gravitáció, mert a vajúdás során a méhszájra lefelé ható nyomás gyorsítja a tágulást, de csak akkor, ha már megindult a folyamat.

2015. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, még egy: hol élsz?
2015. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hat van abban valami, amit mondasz.

Azt hiszem, kicsit tulparaztam a dolgot...


Isztambulban lakom.

2015. jún. 3. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott sajnos nem tudom, milyen a gondozási rendszer, esetleg itt tudsz keresni olyan kismamákat, akiknek van ottani tapasztalatuk.

Minden jót a babához meg utána is!

2015. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat, es a megnyugtatast!

A legjobbakat neked is!

2015. jún. 3. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!