Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetente egyszer egy pohárka...

Hetente egyszer egy pohárka tokaji belefér?

Figyelt kérdés

Átlag egyszer egy héten szoktunk inni egy pohárka minőségi bort. Én többnyire egy deci édes fehérbort (aszú vagy furmint) iszom, vagy még annyit se, néha pálinkáspohárból fél deci bort szopogatok el egy este alatt. Többet nem is kívánok.

Ennyi árthat a magzatnak? Zéró tolerancia, vagy ilyen kis mennyiségben nem árt?


2015. jún. 23. 12:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
44%
Fogysz kapni hideget, meleget. Az ÉN véleményem és az orvosomé,hogy igen, annyi még simán belefér. Én is iszom hetente sört vagy 2 dl bort. Dokival egyeztettem róla, nekem ő engedett ennyit, sőt nemrég mondtam neki,hogy lagziba megyünk, és mondta,hogy akár két pohár pezsgőt is igyak meg. Egyébként egy genetikus prof a dokim.
2015. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
55%

Én azt nem értem, hogy ennyire elvonásod van az alkoholtól? Ha ilyen kicsi mennyiséget akarsz inni, akkor nem mindegy, hogy inkább nem iszol semmit?

Jobb a 0% veszély, mint a 0,0000000001%

Nem sértésből de nem hiszem el, hogy nem lehet kibírni.

2015. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is belefér. Nekem kifejezetten kellett innom vörösbort, a vérem miatt, s az orvos azt mondta inkább a bot mint a gyógyszer.
2015. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
44%

Hát ha nem is hetente, de egyszer-kétszer én is ittam bort terhesen. Nyaralás alatt pl. pont bornapok voltak, két este is megittam egy-egy kisfröccsöt, meg egyszer itthon is ittam kb. egy deci bort (de lehet, hogy kevesebb volt). A védőnő is, az orvos is azt mondta, hogy ez még abszolút nem okoz semmi bajt.

A fiamnak semmi baja nem lett, 8 éves már, és makk egészséges, olyan magas IQ-val, hogy néha csak lesek :D

2015. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
47%

Itt nem az elvonásról van szó. De nekem speciel baromi jól esik, mondjuk a 35 fokban egy pohár hideg sör.

Vagy egy jó tésztavacsora mellé, egy pohár minőségi Sauska.

Mi a férjemmel vacsihoz előtte is ittunk bort.

2015. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
60%
2-es, nem csak a te eseted.létezik a világon. Én simán kibírtam volna, mert nem is szeretem a vörösbort, de rosszak a véreredményeim, s a gyógyszer, amit szedek rá, milliószor többet ártott volna a babának mint a bor. A kérdező nem mondta mi okból iszik, csak feltett egy kérdést, hogy árt-e vagy nem.
2015. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
47%
Nem látom be, miért kéne inni. Néhány hónap nem a világ. Teljesen feleslegesnek érzem, ilyesmiről lemondani semmit nem jelent. Ha nehezedre esik, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy miért?
2015. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
20%

6-os. Itt nem a vörös borról van szó, hanem tokajiról.

Azért nem ugyanaz. Szóval rád is igaz, hogy nem csak a te eseted létezik.

Amúgy ha elolvasod a kérdést, értelmezed, láthatod, hogy csupán az élvezet miatt szeretne inni...

2015. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes, most kezdtünk próbálkozni, csak eszembe jutott. :)


A dokim, mikor megkérdeztem, hogy mit szabad, mit nem, annyit mondott: "Mindent szabad, ami tápláló." Hát ebbe szerintem bőven belefér az egydeci minőségi bor, sokkal inkább, mint a teszkós fűrészporzsömle vagy akár a kávé (amit szintén iszom).

Ráadásul, mint írtam, órák alatt fogy el az a pici pohár is, csak az ízét szeretem, nem a hatását. Soha életemben nem voltam részeg.

Azon kívül, hogy az emberek felkapják a fejüket, hogy hú, alkohol, az öl,butít, nyomorba dönt, szerintem több káros anyagot veszek magamhoz, ha végigsétálok egy forgalmas út melletti járdán. NEM LEHET minden rizikótényezőről lemondani vagy kiküszöbölni.

Van az a mondás, hogy minden, amiben egy cseppnyi élvezet van, az erkölcstelen, vagy törvénysértő, vagy hizlal.


Le tudnék mondani róla gond nélkül. (Lehet, hogy le is fogok, majd ha terhes leszek.) De jólesik leülni hétvégén a férjemmel és egy kis pohár valamivel, kiélvezni az izal ízét, az alkalmat, a ceremóniát. Málnaszörpöt is ihatnék, csak az nem olyan finom. :)

2015. jún. 23. 13:02
 10/39 anonim ***** válasza:
76%

Azért szerintem azt minden anyukának tudnia kellene, hogy az alkohol a köldökzsínoron keresztül egy az egyben átmegy a gyermekbe. Vagy is nem csak a te szervezetedben érzödik, hanem igazából a gyermek egy az egyben alkoholt kap töled.

Itt érdemes elgondokodni, hogy egy ilyen fejletlen magzatnak szüksége van-e akár egy deci alkholra is?

Abba is érdmes bele gondolni, hogy elitéljük ha egy kisbabának alkholt adnak, vagy a cumiját anno alkoholba mártották, pedig egy terhes alkhol fogyasztása nem más dolog mint ha amikor egy kisgyereknek alkoholt adnak.


Ezt minden szülönek magának kell eldönteni, hogy ez bele fér-e vagy sem?

2015. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!