Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a szülés és a...

Mi a különbség a szülés és a vajúdás között?

Figyelt kérdés
Bocsi a kicsit hülye kérdésért de én eddig azt hittem hogy a két dolog kb ugyanaz (nem Vagyok túl tapasztalt a témában meg fiatal is vagyok. Csak érdekel)

2015. jún. 23. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a vajúdás alatt "csak" fájások vannak (rendszeres), a szülés meg a kitolási szakasz. Szerintem, de én nem különíteném el, mert a szülés szakasza a vajúdás és a kitolás is.
2015. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vajúdás a szüléshez vezető út. Az alatt tágul ki a méhszáj,készül fel a szervezet a kitolásra-szülésre. Persze összefoglalva az egész folyamatot szokták szülésnek nevezni
2015. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vajúdás a szülés folyamatának része. A szülés beindulhat többféle módon (a magzatvíz elfolyik, rendszeres fájástevékenységek, indítás, lepényleválás...), ezt követi a vajúdási szak, a tágulás ideje. Ha elérkezett az idő, akkor megkezdődik a kitolási szak, ez a szülés vége, amikor az újszülőtt(ek) és a méhlepény megszületik.
2015. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van! A vajúdás magának a szülésnek az első fázisa.

Szülésnek hívjuk az egészet, de az eleje vajúdás, a második része maga a kitolás szakasza.

2015. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

A szülésnek (orvosi szempontból) igazából 4 szakasza van. 1. tágulás (vajúdás): ilyenkor tágul ki a méhszáj

2. kitolás: ilyenkor születik meg a gyerek a hüvelyen keresztül

3. placentaris szak: ekkor születik meg a méhlepény

(4. postplacentaris: a méhlepény megszületését követő 2 órás megfigyelési időszak).

2015. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy a szülés része a vajúdás.

Tehát a kettőt nem lehet szétválasztani, tágabb értelemben szülés. Tehát szültem egy gyereket, de ebbe benne van az is hogy vajúdtam is. Most abba ne menjünk bele, hogy nem mindenki vajúdik mert egy sűrgősségi császár, vagy kívánság császárnál ilyen nem feltétlenül van. De nem ez az általános.

Tehát ha szült akkor vajúdsz is, ha vajúdsz akkor bizony szülsz. :)

De a szülés több részből áll, van a vajúdás meg a kitolás. A vajúdásnál tágulsz, hogy a baba kiférjen a méhszájon, a kitolásnál meg kinyomod. Ez így összességében a szülés.

2015. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A terhes nő számára elérkezik a szülés ideje. Először kitágul, és ha ez a szakasz sokáig tart, akkor azt parasztnyelven hosszú vajúdásnak hívják, mint amikor a mamád azt mondja takarítsd ki a szobádat, és két napig tart mire rászánod magad a porszívózásra! De szerencsédre az nem jár fájdalommal!
2015. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!