Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt terhes-cukorbeteg kismamá...

Juliavin07 kérdése:

Volt terhes-cukorbeteg kismamák közül van olyan, aki már legalább tíz éve szült és azóta sem cukorbeteg sem ő, sem a gyermeke?

Figyelt kérdés
Terhes cukorbeteg vagyok a 2. babával, szerintem az elsővel is az voltam csak nem derült ki, mert 3 éve nem volt kötelező a 75 g glükóz, elég volt zsömle+tej. Összevissza statisztikákat találni arra, hány %-ban (10-90%-ig mindent..) milyen eséllyel lesz később cukorbeteg anya+gyermek.
2015. jún. 24. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szültem és nem vagyunk cukorbetegek. TErhesen voltam az, akkor diétáznom kellett.

De ismerek olyat aki később több évvel a szülés után cukorbeteg lett, de a gyereke nem lett az, pedig neki már mondhatni felnőtt a gyereke.

Hiába nézel statisztikát, szerintem nem jelent semmit. Annyit jelent hogy később lehet cukorbeteg leszel, de szerintem azok között is lesz cukorbeteg akiknek terhesen nem volt gond a cukrukkal. Nálad kicsit nagyobb az esély.

2015. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jubilee ***** válasza:
2008-ban született a kisfiam, elmúlt a terhességi diabéteszem szülés után. 2010-ben született a kislányom, vele is elmúlt a terhességi diabéteszem. Most 33 hetes terhes vagyok, ez már inzulinos terhesség a 12. hét óta, remélem most is elmúlik. Egyik gyermekem sem cukorbeteg, ha ez megnyugtat.
2015. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ezeket hallani. Én is ismerek egyébként olyat is, aki 20 éve szült (terhességi cukorbetegként) és nem tért neki vissza azóta sem és olyat is, aki 15 éve és neki sem, és egyikük gyermeke sem lett az eddig. Olyat is tudok, aki terhes cukorbeteg volt és felnőttként inzulinrezisztens lett a gyermeke, ő maga viszont nem. Bár azt nem tudom terheléses vizsgálatok igazolják-e ezt náluk.. Sajna rengeteg olyat olvastam már fórumokon, hogy pár év múlva visszatért a cukorbetegség az anyánál.
2015. jún. 25. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!