Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulinos kismamák segitségét...

Inzulinos kismamák segitségét kérném.4 hetes terhes vagyok. Cukorbeteg. Inzulinos. Meglehet szülni a babát egészségesen? Mennyi a napi adag inzulin ami nem veszélyes?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is az vagyok, még ugyan nem szültem, de most járok a 20. hétben.

Milyenek a cukraid?HgA1c-d mennyi volt???

Egyébként meg lehet szülni egészségesen, csak nagyon oda kell figyelned!Nekem nagyon labilisak a cukraim, emiatt van, hogy óránként mérem és így teljesen jól kezelni lehet, csak baromi sok odafigyelést igényel, de ennyit megér a baba egészsége!!!!Írj privit, ha gondolod!

Amiben tudok , segítek vagy csak max tapasztalatokat cserélünk!:-)

2009. márc. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megint az első válaszoló vagyok (bár eddig csak én írtam:-)Tehát azért nem óránként mérem, de van, hogy egy órában kétszer is kell, aztán éjszaka már csak amikor felébredek amúgy is pisilni, tehát éjjel kétszer.Napközben meg azért tényleg elég gyakran mérem, átlagban 12-15-ször egy nap.Sokmindentől függ.

Azt a részét nem értettem a kérdésednek, hogy mennyi inzulin veszélyes?Az inzulin, ha annyit adsz, amennyi kell, akkor nem lehet veszélyes, azt meg neked kell kitapasztalnod, hogy mennyi mennyiségre van szükséged.Meg hát nekem pont ezért kell sokat mérnem, hogy visszaigazolást kapjak arról, hogy eltaláltam a mennyiségét az adott kajához, mozgáshoz meg persze a napi stresszhez mérten.:-)Meg még egy csomó más tényező is befolyásolja a cukorszintet, de néha még én magam sem tudom kitalálni, hogy mitől megy váratlanul nagyon le vagy épp masszívan fel.

Ha van kedved, majd írj.

2009. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!