Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit mondtatok/modanátok a,...

Ti mit mondtatok/modanátok a, , Terhes vagy? " kérdésre, ha még nem terveztétek elmondani? Hogyan lehet kitérni ez alól a kérdés alól?

Figyelt kérdés

6 hetes vagyok, a többségnek csak a 12. hèt körül szeretnénk elmondani, a család nagy része nem tudja. Várom már egy ideje, hogy belevághassunk, így már sokat olvastam/beszéltem róla, meg nemrég házasodtunk, így van okuk a barátoknak rákérdezni, hogy mi a helyzet ezen a téren. Több barátnőm is kérdezget, és szeretnék valami olyat mondani, amivel nem hazudok, és a témát is rövidre tudom vele zárni.


Ti mit mondtatok/mondanátok ilyen esetben?



2015. jún. 25. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen sokat híztam volna?

Tuti nem kérdeznek többet.

2015. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
"Amennyit kefeltunk az utobbi idoben, egyaltalan nem lepne meg"
2015. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

"Ha terhes leszek, időben meg fogjátok tudni"


Ezzel nem hazudsz, csak burkoltan azt mondod, hogy majd elmondod, ha akarod :)

2015. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az első válaszra gondoltam én is, de az csak személyesen működik, és két nagyon jó barátnőm is külföldön él, velük neten tudunk csak beszélni. A harmadik válasszal már próbálkoztam, de konkrétan megkaptam a kérdést, hogy ez most az a helyzet, amikor a 12. hétig nem mondják el? Tapintatosak a barátnőim:D
2015. jún. 25. 08:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne válaszolj arra kérdésre, pláne ha nem beszélgettek, hanem emaileztek. Aztán elmondod és hozzáteszed, hogy kicsit kínos volt neked akkor, de nem merted még elmondani. Nem hinném, hogy sértődés lenne ebből.

Én volt akinek már hamarabb elmondtam, nem hinném, hogy ettől függ valami baj lesz-e vagy sem. Márcsak azért is mert látszott.... szóval jobb volt így, mintha kamuzok mikorzben látják... Baj meg bármikor lehet nemcsak az első három hónapban, persze akkor gyakoribb.

2015. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anno a férfi munkatársaimat szivattam. Amikor már néhány közelebbi munkatársnak elmondtam, pletyka szinten tágabb körben elindult, meg némileg látszott is a hasam (18. hét körül talán).


Férfi munkatársak láthatóan feszengve, de finoman rákérdeztek, hogy igaz-e a pletyka? Én nagyon szomorú arcot vágva, lebiggyesztett szájjal visszakérdeztem, hogy "ilyen kövérnek látszom?". Azonnal nagy bocsánatkérések, látszott rajtuk, hogy most nyílna meg a föld alattuk. Gyorsan mondtam, hogy bocs, vicc volt, de ezt nem tudtam kihagyni, igen, terhes vagyok.

2015. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Skypeon szoktunk beszélni általában, e-mailen valóban egyszerű lenne nem válaszolni. Távolabb élünk a családtól, és csak a 12. hét körül találkozunk legközelebb, személyesen szeretnénk megosztani velük a hírt, és nem szeretnénk, ha mástól tudnák meg, nekik akarjuk először elmondani.
2015. jún. 25. 09:29
 8/15 anonim válasza:
100%
Szia!A munkatársaim mindig kérdezték,mert ugye tudták,hogy rajta vagyunk az ügyön :) A válaszom az volt,hogy: lehetséges, előfordulhat, elképzelhető, van rá esély :)
2015. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk házasok a párommal, illetve nem is volt még kifejezetten tervezve a baba, így baráti körben nem záporoztak ezek a kérdések. Van azonban 1-2 kolléganőm, akik néha-néha egyébként is bekérdeztek: "na mizu, nem csináltak még fel?". Megjegyzem, ilyen nyersen, legtöbbször humorral fűszerezve beszélgetünk a magánügyekről, szóval nem sértésnek szánták. Amikor valóban ott volt a baba, akkor letagadtam, mert nem szerettük volna a 12. hét előtt bejelenteni.
2015. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nagy csodálkozó tekintettel, "Nem tudok róla"
2015. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!