Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok....

20 hetes kismama vagyok. Pajzsmirigy alul működése van valakinek, aki tud nekem tanácsot adni labor eredményben?

Figyelt kérdés
A májusi Tsh-5.237IU/ml, T4-1.44ng/dl. A júiusi Tsh-1.977IU/ml és szabad T4 szintet nem néztek. Ha a Tsh így csökkent az baj lehet pláne ha T4 meg nincs nézve és esetleg az meg mi van ha emelkedettebb?
2015. jún. 27. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, ez mennyiben segít neked. Én most 27 hetes kismama vagyok. Mindig is rendben volt a pajzsmirigyem, de a terhesség alatt ez megváltozott. Igaz nekem nem drasztikusan, a TSH-m jó: 2,2. De a T3 egy kicsit magasabb, a T4 meg alacsonyabb. ekem úgy derült ki, hogy mióta terhes vagyok, nagyon szapora a pulzusom, (100-110), ezért küldött el az orvos belgyógyra. De azt mondták ott, h a pulzus ilyenkor természetes hogy magasabb, meg a terhesség maga okozza a T3 és T4 "elmozdulását". Nekem mivel kicsi volt az eltérésem, nem kaptam rá gyógyszert, de havonta járok kontrollra és nézik. Voltam uh-n is, ami negatív volt. Nincs göb, vagy ilyesmi. Viszont, ha egy kicsit is jobban elmozdul gyógyszert kell szednem, mert az nekem se, meg a babának sem jó. De a gyógyszer nem árt! Sőt, rosszabb, ha baj van és nem szedsz! Az a káros a babára! Neked mit mondott az orvos? Gondolom itt már kell gyógyszer, mert a TSH magas, igaz?

2015. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó, hogy csökkent a tsh, de mindenképp nézni kellett volna t4-et.
2015. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a terhességgel együtt derült ki a pzs alulműködésem. Tsh 19 volt, egy hó alatt levitték gyógyszerrel a normál 2,5 alá. Én most vagyok 12 hetes, s a TSH most nem is nézték, csak a T3 T4.
2015. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!