Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol éreztétek először a baba...

Hol éreztétek először a baba mozgását?

Figyelt kérdés
Én a köldököm alatt 1-2 cmrel érzek gyakran valami furcsaságot, szinte mindig bal oldalt. Mintha korogna a hasam , de mégis más és elég gyakran érzem. 16 hetes vagyok. Lehet hogy ilyenkor itt érzem a babat? Nem nagyon lent kellene érezni a szeméremcsont fölött? Lehet ez mar a baba?

2015. jún. 29. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű a baba. :) Picit még nő és rendesen fogod érezni a rúgásokat.
2015. jún. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is 16 hetesen éreztem először, bár akkor nem tudtam pontosan, hogy őt érzem-e. Hasonlóan a köldök alatt, 2-3 cm-re, kis bugyogás volt, libbenő érzés. Morbidul fogalmazva, mint mikor csikar az ember hasa, csak sokkal lágyabban, és tipikusan elöl, köldök alatt, mögött. Pár nap után kezdett rendszeressé válni, nem csak este éreztem, hanem pár óránként. A 17. héten összetéveszthetetlenül belerúgott a köldökömbe (vagyis alatta kicsivel). Azóta 1-szer éreztem ilyet, a bugyogás sokat erősödött, és a hasam kinyomása, nekifeszülés is rendszeres móka lefekvéskor. Ilyenkor egy kemény dudor lesz a hasamból, főleg a jobb oldalon csinálja ezt. :) 22 hetesek vagyunk.
2015. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 hetesen éreztem háton fekve tenyér a hasra nyomva simiző érzést. 17 hetesen kezdtem el érezni már ülve a babót ilyen "idegrángósan, rezgősen" :D Most 18+5 hetes vagyok és egyre erősebben érzem. :) Bár most a front és az esőzés miatt nem olyan aktív de azért érzem őt. Boldog babavárást! :)
2015. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Korul körül most kezdtem érezni 27 hetesen. A méhed sokkal lentebb van még, a méh teteje kb 4 ujjal a koldok alatt.

Erezheted már a babát de nem ott. Sokkal lentebb van még.

2015. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Segghulye lehet az aki lepontozott.. 16 hetesen koldoknel a baba?? Hol van az még oda???? Fura egy hely ez..
2015. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem centivel mérte le a köldöke alatt hogy hol érzi hány cm-re pontosan! Örülünk, hogy te ennyire nagyon tudsz és oktatsz! A lényeg, hogy mi értettük, hogy a kérdező miről beszél! De nyugodtan lehet "segg hülyézni" itt az embereket ez nem minket minősít! :) Boldog babvárást neked is! :)
2015. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem biztos nem kell vonalzo megkulonboztetni 1 centit a 3-5tol. Azert lassuk be van kulonbseg. Kulonben meg valasz volt a kerdesre, hogy hol kell erezni a babat. En meg valaszoltam. Jol tudja a kerdezo, inkabb szemeremcsont kornyeke mint koldoke..
2015. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő, szerintem nem mi vagyunk itt a segghulyek!! Nem én pontoztalak le, de ezek után le foglak. Hogy lehet igy beszélni? Egyszer már megfogadtam hogy nem is nézem ezt az oldalt, kar hogy nem tartottam be. Ma megkérdeztem a szülésznőt és mondta, hogy az bizony már a baba!! Egy masik -normális- csoportban is többé mondtak hogy ott éreztek először. Ja és nem azt mondtam hogy a köldökömnel érzem. Többieknek köszönöm a válaszokat:)
2015. jún. 30. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Tolem aztan.. ha te koldok alatt 1-2 centivel erzed 16 hetesen a babadat mozogni, akkor hajra. Nekem teljesen mindegy. Igen az oldallal egyetertek, itt sokan tobbet tudnak mint az orvosok.

Es nem erdekel a lepontozas, csak nyugodtan. Ugyse szoktak..

2015. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!