Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól éreztétek naponta...

Mikortól éreztétek naponta többször is a baba mozgását?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok, már a 15. héttől érzek néha mozgást, izomrángáshoz hasonlít leginkább, de csak este érzem, ha háton fekszem, olyankor látszik is kívülről ahogy kinyomódik és emelkedik egy ponton a hasam. Mikorra várható, hogy más testhelyzetben, ülve, állva is érezzem, naponta többször is? Vagy már éreznem kellene többet más helyzetben is? Vasárnap már éreztem "erősebb" rúgásokat, de tegnap pl nem...
2015. márc. 10. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a második babámmal vagyok 21 hetes terhes. A 15.héttől érzem hanyatt fekve, de még mindig szinte csak úgy érzem. Tegnap éreztem ülve is,de úgy még nagyon gyengén, állva meg szinte nem is. Csak max egy bökés, amire szerintem a magam megnyugtatása végett ráfogom, hogy a pici volt. Már én is aggódok miatta.
2015. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak a 18. héttől kezdtem el érezni, és a 24. hét után volt napi rendszeres mozgás.
2015. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wiky93 ***** válasza:
Nyugi még korai, hogy minden pozícióba, sűrűbben érezd. Sajnos már nem emlkékszem mikor éreztem először naponta sokszor mozogni, de azt tudom, hogy a végefelé egésznap mozgott a baby (ahhoz képest, hogy a neten azt írták, hogy egyre kevesebbet fog mozogni az utolaó időkbe)
2015. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21. héttől.
2015. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is kb a 15. héttől kezdtem valamit érezni, de konkrét ütés, rúgás a 18. héttől volt napi szinten. Én akkor elkezdtem ülve is érezni a babámat, de például állva most is csak ritkán, egy-egy erősebb rúgást érzek csak meg, pedig csütörtökön leszek 22 hetes és nagyon vékony vagyok. Mozgás közben semmit nem érzek. Ülve most is gyengébb, mint fekve. Szerintem tök normális, főleg 18 hetesen, a lényeg, hogy érzed rendszeresen, akkor nincs baj.
2015. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15 hetesen kezdtem én is érezni, de csak ha feküdtem és figyeltem.

18 hetesen már naponta többször éreztem, de szintén csak fekve.

22-23. héttől intenzívebb lett a mozgása, de csak ülve, fekve éreztem.

Szerintem úgy, hogy álltam vagy mentem, vagy csináltam valamit, úgy csak később éreztem őt, kb. a 28. héttől.


Most 33 hetes vagyok és nagyjából meg sem áll. Nagyon sokat mozog és bármikor és bárhol érzem. :)

2015. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én az első babámat várom. A 18. héten valamit éreztem, de akkor még nem figyeltem annyira. Aztán a 22. héttől minden nap érzem, főleg háton fekve meg ülve, de néha már állva is.
2015. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem aggódok ezen:) Úgyis olyan gyorsan megy az idő:)
2015. márc. 10. 15:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam védőnőnél, folyamatosan hallottuk szívhanghallgatáson ahogy rugdos:) Azt mondta hogy nagyon kis ficánka, ritkán ilyen aktívan már ilyenkor, de ő nagyon mozog. Pár rúgás én is éreztem, nem tudom otthon miért érzem ritkán, lehet csak azt nem szereti ha piszkálják ultrahanggal meg szívhanghallgatóval, mert akkor meg sem áll:)
2015. márc. 11. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!