Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most 5 hetes es 3 napos...

Ha most 5 hetes es 3 napos vagyok, akkor a 6. hetben vagyok? Tehat az embrio fejletsegere a 6 hetes adatok vonatkoznak? Legalabbis egy kalkulator szerint.

Figyelt kérdés
orvoshoz eloszor a 6-7. hetben erdemes menni, tehat 5-6 hetesen? Vagy hogyis van ez?
2015. júl. 1. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Mindig a betöltött hetek számítanak. 5 hetes 3 naposan 5 hetes vagy. 5 hetes 6 naposan is 5 hetes vagy.
2015. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ertem koszi
2015. júl. 1. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól írja az első, a méretekre a betöltött hetek vonatkoznak, de pl. az 5+3 hets terhesség a terhesség 6. hete, így mondhatják 6 hetesnek is. Az orvoshoz menésnél a betöltött heteket érdemes alapul venni. Az ultrahang méretek alapján is a betöltött heteket közli az orvos, pl. 6+3 hetes.
2015. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor csak az én fiatal, még buzgó orvosom mondja rosszul? Ha + napok vannak, akkor a következő hetet kéretik mondani, hisz abban a hétben járok. Ha a betöltöttet kérdezi, akkor betöltött hétként említi. Na de a védőnő is így számol nekem. Többszöri visszakérdezés után is így magyarázták, ma pl 21 hetes + 4 napos vagyok, tehát 22 hetes. Ezek szerint ez is dokifüggő, mint annyi más.
2015. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a kalkulator is igy szamol, ahogy az utolso irja
2015. júl. 1. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim is úgy számol,mint az utolsóé, és ezért nem vagyok tisztában vele, hogy melyik hetet kell néznem a neten, ha a fejlődése után akarok olvasni. Mindenki mást mond.
2015. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor leirom a tutit :D


Pl. ha valaki 5+3 hetes, akkor

5 (ot) hetes,

es a 6. (hatodik) hetben van.


Ugyanigy a honapoknal. Aki 7 es fel honapos, az a nyolcadik honapban van.

2015. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam több pregnancy app-ot telefonra, azoknál van, ahol lehet vlasztani, hogy az aktuális, vagy a betöltött hétre vonatkozó információkat szeretnéd látni. Tehát pl. a 6+3, az a betöltött 6 hetes, viszont már a 7. hétben van, így 7 hetesnek számít. De ha mennél ultrahangra, és hallgatnád már pl. a szívhangot, akkor a betöltött 6. hét+pár nap után, tehát 7 hetesen érdemes menni.
2015. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tök logikus. 5+3 hetesen a 6. hétben jársz, viszont 5 hetes terhes vagy
2015. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!