Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS szindrómám van és 5...

PCOS szindrómám van és 5 hetes terhes vagyok. Nagyon félek, nehogy elvetéljek, mert pcos-nál nagyobb a vetélési arány. Ráadásul a családban is volt rá pédla. Mire figyeljek, hogy nem következzen ez be?

Figyelt kérdés
2008. szept. 3. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

En is PCOs vagyok es peteeres serkentot kellett szednem aminek hatasara mar az elso honapban terhes maradtam. Nagyon izgultam hogy el ne veteljek. Kerdeztem az orvosomat hogy nem kell-e valami hormonpotlas hogy biztosan megmaradjon a pici es o csak annyit mondott hogy nem kell de az UTROGESTAN a terhesseg elso trimesztereben nem arthat. A gyogyszeren azt irja hogy huvelyi uton kell szedni nekem az orvos megis oralisan irta fel. El is kezdtem szedni de nagyon rosszul voltam tole. Visszamentem az orvoshoz es elpanaszoltam neki hogy oruletes hanyingerem van a bogyoktol es egesz nap emelygek. Ekkor azt mondta hogy ne szedjem tovabb vagy ha megis szedni akarom akkor csak fel dozist de nincs szuksegem ra mert ezt a hormont amugy is termeli a szervezetem es ezert reagltam ra igy.

Sajnos csak ket dolog van amit ebben az esetben tehetsz: megkerdezed az orvosodat hogy szedheted-e ezt a gyogyszert es igyekszel megnyugodni. Ha csak nem vagy valami mas okbol kifolyolag veszelyeztetett terhes akkor eld az eletedet ugyan ugy ahogy eddig de azert ne terheld tul magad. Aludj jo sokat! Meglatod az ido telik a veteles eselye meg csokken.

Arra gondolj hogy ez a legszebb idoszak az eletedbe es probalj meg boldog lenni es keveset aggodni.

Boldog babavarast


Udv. 15 hetes kismama

2008. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Azt hiszem az lenne a legjobb,ha kivernék minden butaságot a fejemből és tényleg megpróbálnám élvezni ezt az állapotot. Te is úgy étkezel hogy nem eszel cukrot és figyelsz a szénhidrátra?
2008. szept. 3. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Szintén PCOS mellett estem teherbe, 7 hetes voltam amikor kiderült. Az orvosom nekem hüvelyi úton javasolta az Utrogestant, amit a harmadik hónap végéig alkalmaztam is, emellett miután kiderült az állapotom, elmentem 3 hét táppénzre és nagyon sokat pihentem, csak azt csináltam amihez kedvem volt, persze a férjem nagyon sokat segített ebben. Az a lényeg, hogy optimistán állj a dologhoz és élvezd ki minden percét, hidd el nagyon sokat segít a lelki egyensúlyod!

Kellemes babvárást!

36 hetes kismama

2008. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Az elso valaszolo vagyok.

Teherbeeseskor a sulyom az idealis alatt volt egy picivel ezert nem volt szuksegem pcos dietara. A cukrot es a szenhidratot kerulom vagy igyekszem csak a delelotti orakban fogyasztani de ezt is csak azert hogy egyenletes legyen a hizasom a terhesseg alatt. Ha van egy kis sulyfelesleged akkor erdemes kerulnod a szenhidratot meg a cukrot de azert vigyazz hogy semmikeppen ne fogyozas legyen a vege mert az meg inkabb art a babanak. Nekem kicsit konnyu dolgom van mert a parom testepito es nutricionista es segit osszeallitani a heti menumet. En mindig edeset ennek es ilyenkor keszitek turo alapu edesseget...igy legalabb tudom hogy mi kerul a tanyeromba es elkerulhetem a cukrot.

Remelem hogy azert tudtam segiteni.

Irj nyugodtan privit ha meg van kerdesed erre a cimre: zs_cs@freemail.hu

2008. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy vagy? Voltál dokinál? Nálam 2 hete állapították meg a pcos-t! Sajnos! Babával minden rendben?

Az email címem: ani_ka@citromail.hu

Ha van kedved, szívesen venném ha írnál, hogy mi újság, mert mi is szeretnénk babókát!

Pusy: Ani

2008. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!