Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól érdemes vásárolni a...

Mikortól érdemes vásárolni a születendő babának?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most kedvező áron tudnék venni egy babakocsit ami nagyon tettszik, igaz használt, de semmi baja. Viszont még csak 12 hetes múltam.
2010. márc. 3. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akkor vedd meg a dolgokat, amikor épp találsz olyat, ami tetszik és van rá pénz is. Én nem hiszek a babonákban, mindig időben elkezdtem a babaholmik megvásárlását, épp ahogy összejött a pénzem és találtam számomra megfelelőt.
2010. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval. Amikor Te úgy érzed, hogy vásárolni szeretnél, vagy találsz egy jó akciót és van pénzed. Mi is fokozatosan vásárolunk, mert egyszerre nagyon megterhelő tud lenni. Egyébként mi a 20. hét körül kezdtük, de nem babonából, csak úgy számoltuk, hogy akkor a végére mindent meg fogunk tudni venni.
2010. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez elsősorban attól függ, hogy mennyire vagy babonás. Régen, főleg faluhelyen egészen addig semmit nem vásároltak a szülők, míg a picur valóban meg nem született. Ugyanis ha ne adj' Isten bármi baj történik, akkor utána iszonyú rossz látni a gyermekszobában porosodó babaholmikat. Manapság azonban egyre inkább háttérbe szorul ez a szokás, tekintve, hogy az orvostudomány előrehaladásával egyre kisebb a magzati elhalálozás kockázata. A babakocsi egyébként borzasztóan drága, szóval ha most szuper áron meg tudod venni, akkor lehet, hogy tényleg érdemes. Én mondjuk 36 hetes kismama vagyok, de már mindent beszereztünk a picurnak, amire szüksége lehet. Így ha váratlanul megindulna a szülés, legalább nem Apának kell rohangálni a kelengye után. Nagyon boldog babavárást kívánok! (:
2010. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem igazán vagyok babonás, de azért tartok egy kicsit attól, nehogy valami baj legyen. Bár ezzel szerintem mindenki így van. A párom szerint meg kellene venni, de gondoltam tartok egy közvélemény kutatást :)

Mindenkinek nagyon boldog babavárást!

2010. márc. 3. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vedd meg! Mi a 16. héttől kezdtünk el vásárolgatni, most tartok a 24.hétben, de még nagyon sok minden hiányzik... Én úgy gondolom, ha egy babának baja van, az nem attól van, hogy vesz neki az ember valamit. :) Boldog babavárást!! :)
2010. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Én 15 hetes leszek. Tegnap a leendő nagyival sétáltunk és megláttunk két kis rugdalozót és hát nem tudtunk ellenállni. Semleges színűt vettünk mert még nem tudjuk mi lesz a picur. Én sem vagyok babonás ezért mi is apránként fogjuk megvenni a dolgokat. Boldog babavárást:)
2010. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
87%

Ha valami olyasmit látsz, ami nagyon jó áron van, azt nyugodtan vedd meg! Ez a babona dolog meg olyan, hogy ha megszületik akkor is történhet vele bármi, vagy szülés közben, sőt, neked is a fejedre eshet bármikor egy tégla... De ilyenekre azért nem szabad gondolni! Pozitívan kell hozzáállni szerintem.

Én már a terhességem előtt is vásárolgattam, de csak nagyon apró dolgokat, és csak egy párat, és jó áron, és mégis teherbe estem egyből, nem próbálkoztunk évekig, nem volt semmi baj belőle! Sőt! Örülünk, hogy már annyival is kevesebbet kell venni. Meg ajándékba is kaptam baba holmit, és még a 12. hetet se töltöttem akkor még be!

Szerintem az sem túl jó, ha nagyon a végére hagyod, mert azért hatalmas pocakkal sem túl kellemes vásárolgatni, meg vizesedve! És olyan is van, hogy a baba jóval előbb érkezik, mint ahogy számítanánk, nekem a családban is volt ilyen, akkor meg ott áll az ember felkészületlenül, rohanhat apuka a boltba... Én együtt, közösen szeretném megvásárolni apával a dolgokat. Amúgy szerintem a legideálisabb a 20. hét környéke, de már azért te is túl vagy a legkritikusabb időszakon, úgyhogy miért is ne?

2010. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, azt hiszem akkor a héten meg is vesszük akocsit, el ne keljen :)
2010. márc. 3. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi a kisfiamnál mindent apránként vettünk meg.IGaz azért a 20-25ik hét elött nem engedtem semmire rábeszélni magam, mert elötte volt egy vetélésem, igaz akkor még csak 7 hetes voltam.Szóval bennem kicsit ott volt a babona.De olyan 24-25 hetes lehettem amikor elmentünk a kolegáimmal és a főnökömmel két napra csapatépítőre Mezőkövesdre.Ott el kellett menni Tesco-ba és ott megláttam egy tündéri együttest, na az volt az első holmi amit megvettem neki, és onnantól elkezdtük szépen meg venni a dolgokat.Először a hordozót 1-2 hét múlva, mert nézelődés közben mi is beleszaladtunk egy akcióba, fél áron tudtuk megvenni.Aztán a kis ágyat, amit párom rögtön össze is rakott.És atöbbit.Pont azért hogy ne egyszerre kelljen sok pénzt kiadni, és hogy mire jön a picur addigra meglegyen minden.Mire eljttem szülési szabira már minden meg volt.

Most 13+6 hetes vagyok,de már alig bírok magammal.Májusban vesszük az új ágyat a fimanak, meg van egy két dolog ymit még venni akarok.Légzésfigyelőt, mert a fimnál kölcsön kaptunk egyet,de már nagyon rosz állapotban volt, és csak két napig használtuk.Babakocsit is cserélnünk kell.Szóval most se akarok egyszerre sok pénzt kiadni.

Szerntem ha nem vagy babonás, és nem félsz attól, hogy mi is lehet akkor nyugdtan kezdj el vásárolgatni.És ahogy mondták már a babakocsi tényleg nagyon drága, ha most találtál olyat ami alkalmi vétel, és a párod is azt mondja hogy vegyétek meg akkor hajrá.

Jó egészséget, és jó babavárást! :)

2010. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok terhes, csak tervezzük a babát, még nem is próbálkozunk. Viszont már kaptam tök ingyen babaágyát, és mivel ingyen volt, nem utasítottam vissza.:)
2010. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!