Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyászati méhnyakrákszűrés...

Nőgyógyászati méhnyakrákszűréskor, amit kenetet levesznek, abból ha bakteriális, vagy gombás elváltozás lenne, azt is jelezné az eredmény?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ilyenkor a HPV vírus jelenlétét nézik, a méhnyak nyákból..de úgy tudom, hogy ha vmi nagyob fertőzés is lenne, akkor eltolódna az eredmény P1-P3 irényba ,és újabb vizsgálatokat csinálnak. Nekem szerencsére mindig is P2-es , ami a legjobb, de azért kiváncsi lennék, hogy ki mit tud erről!Mert májusban volt utoljára rákszűrésem, és minden ok..nem jött értestő róla, akkor P2-es ! :) De 11.hetes terhes vagyok most és olyan darabos lepedék van a hüvelyem falán néha, ha benyúlok (csak az elejéhez)zuhanyzáskor.Nincs szaga, nem viszket, a szine is normális, cska aggaszt mi lehet ez!Hormonális változás okozza ?
2008. szept. 3. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az eredmény nem jelezné,mert nem ezt vizsgálják.Viszont,ha gombás fertőzésed van,azt a nőgyógyász észreveszi.(Bár szerintem te is!)
2008. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezt úgy tudom, hogy a legjobb a P.I, azt szokták mondani, hogy a szűzlányoknak szokott ilyen lenni:D Nekem is P.II volt, aztán szülés után, gondolom mert szépen lesztisztul minden, P.I lett. Volt már P.II-III. is egyszer, akkor azt mondta a doki, hogy meg kell ismételni, mert ez lehet egy fertőzés miatt is. Szóval szerintem észre veszik ebből is, ha valami nincs rendben, de ha mész terhesgondozásra, akkor említsd meg és akkor úgyis csinál tenyésztést, ha úgy látja.

2008. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mennék én terhesgondozásra, csak a nagy baj, az hogy külföldön vagyok, és itt teljesen más az ellátási rendszer.Itt ha nem görcsölsz, nem vérzel nincs bajod meg nem néz senki.12.heti Uh-ra várunk épp, hogy legalább már addigra tudjunk vmit, hogy valóban minden rendben van-e, stb..és él, mozog a kis Picikénk ! De itt a védőnő, is csak Uh után fog velem felvenni kapcsolatot.Nincsenek nődiki, akik minden hónapban megnéznek,benéznek, konzultálnak Veled ! :( Szerencsére már csak 3 hónap és utána már végre otthon leszünk és megnyugodhatok!Még jó, hogy másjusban voltam otthon a dokimnál, és mindent rendben talált !Itt az első 20.hétben ugyanazokat végzik ez az emberen, mint otthon,csak kevesebb aggódással ! :( De én meg épp ezért aggódom szét magam, hogy minden rendben legyen !Szerencsére jól vagyok, nem vagyok rosszul, nem émelygek, ezért is néha alig hiszem el, hogy terhes lennék ??? :)Szóval nehéz időszak kivárni a 12.hetet! :(
2008. szept. 3. 14:22
 4/4 anonim válasza:

Szia! A rákszűrésen levett kenetből meg tudják állapítani, hogy van-e gombás vagy egyéb bakteriális fertőzésed, továbbá a cytológia is ekkor történik, aminek az eredménye a P1, P2, ..stb.

A P1 a legjobb. Az enyém is annyi, pedig már szültem, és volt egy méhszájcsonkolásom, mert akkor P3 volt a cytológia, ami már adhat arra okot, hogyha jelen van a szervezetedben a HPV vírus, akkor nagyobb lehet az esélyed a rosszindulatú elváltozásra. ( nyugi, ha gond van, írásban értesítenek)

A folyásod lehet a terhesség miatti hormonváltozástól is, ha nem bűzös, nem viszket, szerintem nincs semmi baj. Lehet kapni a gyógyszertárban Génia néven higiéniai hüvelykúpot, esetleg próbáld azt, ha nagyon zavar.


Jó egészséget kívánok Neked!

2008. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!