Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Istenhegyi géndiagnosztikán...

Istenhegyi géndiagnosztikán 12. heti ultrahang down kockázat 1:345. Kétségbe vagyok esve, járt már így valaki? Többi lent.

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, nyaki redő, 2,5mm a doki szerint 3-ig jó de a 2,5 mmm veszik felső határnak. Szabad béta hcg 1,86 Mom (1 körül kéne lennie) Papp-A 0,45 Mom (ennek is egy körül kéne lennie) Azóta se éjjelem se nappalom. Sikersztorikat szeretnék hallani, mert így is padlón vagyok.... Köszönöm!
2015. júl. 6. 11:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mennyi volt a crl? Mert ha már 13-14 hetes kor körül van a magzat, akkor ilyen pici eltérések is normálisak. Főleg hogy az nt nem is eltérés, 3-ban benne van.

Egyébként ez egy arány, 345 ilyen ertekbol egy baba down-os. Aggódni nem kell de jobb tisztázni.

2015. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Integrált teszten kaptam 1:125 arányt. Pozitív Down kórra. Magzatvízvételen voltam. Három hétig se éjjelem, se nappalom, végül megjött az eredmény: egészséges a babám. Lassan 4 éves lesz, égetnivaló rosszcsont, hála az égnek! 
2015. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Crl: 71mm

amúgy 12+5 hetesen voltam, de a doki mondta, hogy a baba inkább 13+2 13+3 hetes. Amúgy inszeminációval sikerült.... sokat küzdöttünk érte....

2015. júl. 6. 11:45
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos hogy amniocentézisre mennék. Nem vállalnék beteg babát. Te nem csináltatod meg a vizsgálatot? Az az egyedüli biztos eredmény.
2015. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azt hála istennek nem ajánlották. Negatív az eredmény köztes kockázattal. 16. Héten ismétlés. Remélem javulnak az eredmények. Orrcsont látható volt.
2015. júl. 6. 12:12
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
Én nem mernék kockáztatni, de te tudod. Ha csak akkor derül ki hogy gond van, már el sem tudják venni, meg kell szülnöd. Képtelen lennék így várni heteket.
2015. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem szúrnak csak pozitiv esetén. Elveteni nem fogom az számomra kizárt. Olvastam itt hogy valakinek 1:4 kockázattal egészséges babája lett. Persze izgulok de bizakodó vagyok.
2015. júl. 6. 12:24
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha igy is-ugy is megtartod, akkor ne stresszelj.

Az 1:345 pedig nem rossz eredmeny.

Az 1:4-nel 25% az esely.

1:345-nel pedig csak 0,29%.

2015. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2015. júl. 6. 12:38
 10/23 anonim ***** válasza:

Kérdező: 1:2-vel is volt már egészséges. Ha pedig betegen is felnevelnéd akkor nyugodj meg. Magadnak is, a babának is azzal teszel a legjobbat.


16.: Inszemes vagy lombikos babánál nem olyan nagy baj, ha várnak a jóval pontosabb integrált tesztre. Különben is minél később csinálják az amniot annál kevesebb a vetélés kockázata (persze mentálisan és az esetleges abortusznál meg az lenne jó minél kisebb lenne). Igy is szülnie kellene, tehát akkor is mindegy lenne, ha el szeretné vetetni.

2015. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!