Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukrom van és úgy...

Terhességi cukrom van és úgy tűnik, inzulint kell majd használnom. Mire számítsak? 30hkm

Figyelt kérdés
Úgy értem pl a szülés után gondolom elviszik rögtön a babát vizsgálni, mikor kaphatom meg? Szoptatás? Lehet valami baja a picinek? El fog múlni a "cukrosság"? Meddig kell használni az inzulint? A terhesség végéig? Vagy csak amíg nem lesznek jók az értékeim? Esetleg szülés után is?
2015. júl. 9. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a szülés reggeléig szúrtam magam, utána folyamatosan javultak az értékeim.

Ahol én szültem, alapból el viszik két órára inkubátorba a babákat. Ahol nem szokás, ott nem tudom, mi a helyzet. Neki is nézték a cukrát, semmi baja nem volt. Nagyon szigorúan tartottam a diétát, szerencsére a kicsinél semmi nyoma nem volt az egésznek.

Azt azért tudd, hogy a cukrod már soha nem lesz jó, előrevetít egy későbbi cukorbetegséget.

2015. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem a 38. héten. A műtét reggelén már nem kellett szúrnom. Abban a kórházban, ahol szültem, a gdm-es kismamák babája alapból a csecsemő intenzívre kerül megfigyelésre. Nekem szerencsém volt, mert tele volt, így a gyerekágyas osztályra került, annyi megkülönböztetéssel, hogy az első 24 órában nem lehetett végig velem, hanem egy csecsemősre volt bízva, csak szoptatni hozták oda. Többször nézték a vércukor szintjét, mert ezeknél a babáknál előfordul, hogy nagyon leesik a cukruk. Szerencsére neki normális volt végig. Ezután már minden úgy ment, mint másnál.

Az én cukrom a műtét napján estére az egekbe szökött, de ez alapvetően normális reakció. Diétát tartanom kellett (illetve azóta is tartom). A cukorértékeim kb 1-2 hét alatt normalizálódtak.

Sajnos valóban azok a kismamák, akik gdm-esek voltak, később nagy valószínűséggel válnak 2. típusú cukorbeteggé. Érdemes időközönként egy terheléses cukor/inzulin vizsgálatot végeztetni.

2015. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Minden rendben lesz!!! Én már a 3. terhességemnél csinálom végig, ráadásul mindegyiknél a legelején kiderült. Az első kettőnél "csak" diétával szinten tartható volt, most a harmadiknál inzulint is használnom kell napi 3x.

Az első kettőnél már a szülés után elhagyhattam a diétát (konkrétan 11-kor megszületett a kislányom, ebédre már kakaóscsigát kaptam), utána még mértem párszor, de teljesen rendben volt. A kislányomat is, kisfiamat is, rögtön a hasamra tették, amikor kibújtak, ugyanúgy együtt voltunk, mint mások is, aztán amikor elvitték fürdetni (engem pedig elláttak), szúrták meg a sarkát, mérték a cukrát - rendben találták. Napközben is többször mérték az értékeiket, mindig rendben voltak, baba-mama-szobában voltunk mindkettővel, ahová a szülés és megfigyelést követően együtt vittek minket, szóval semmivel sem kellett tovább távol lennünk egymástól, mint másoknak. :)

Szépen szopizott mindkettő, többé nem volt gondunk a cukorral, sem nekik, sem nekem.

Kérdezed, hogy lehet-e valami baja. Én úgy tudom, ha betartod a diétát és a mért értékeid rendszeresen jók, úgy nem lehet baja, hiszen megfelelő cukorszint mellett fejlődik. Akkor lehet baj, ha folyamatosan magas cukor mellett fejlődik, mert akkor a születése után, amikor ezt nyilván nem kapja meg, leeshet a cukra, akár hipoglikémiás állapotba is kerülhet, mint ahogy mi is, cukrosként. Tartsd a diétát, és nem lesz semmi baj!

Ha terhességi cukrod van, el fog múlni. Nekem azt mondták, a méhlepény az, ami "ellene" dolgozik a normál anyagcserének, így annak a megszületésével véget ér a terhességi cukor. És nálam hihetetlennek tűnt, de tényleg így volt. :)

Most a harmadik babánkat várjuk, a napokban fog megszületni. Azt mondták, a szülőszobában elveszik az inzulint, és a szülés után nem kell diétáznom sem. Viszont 6 héttel a szülés után cukorterhelést fognak csinálni, amit a mostani diabetológus orvosom szerint (korábban nem is kellett járnom, mert a diétával jók voltak az értékek) korábban is mindkettőnél el kellett volna végeztetni. Én most a 6. hét óta napi 3x mérek, az eredményeket az inzulin-naplóban rögzítem, azt kéthetente nézte az orvos. Persze ha újat ettem tízóraira, uzsonnára, azt is mértem.

Kitartást kívánok, tudom, hogy nem egyszerű, sem a diéta, sem az inzulin, és legfőképpen az állapottal járó szervezkedés.

Ha kérdésed lenne, írj nyugodtan, de ne aggódj, minden rendben lesz.

2015. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!