Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kor kockázat közepes 1:...

Down kor kockázat közepes 1: 570 négyes teszt félnem kell?

Figyelt kérdés
27 leszek a szulesnel, 17 hét 4 naposan vettek vért, a papíron az áll, hogy a vermintahoz a mostani uh leletemet vették alapul. A 12. hetin az áll, van orrcsont a tarkoredo is jó volt, nem tudom miért a 17 heteset nézték, vagyez mindegy?
2015. júl. 9. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem értem, ez kombinált teszt lett volna?

De azt meg nem lehet ilyen későn megcsinálni!

Nem AFP volt véletlenül? Bár már nem alkalmazzák, van olyan buta védőnő-orvos, aki ajánlja.

2015. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, ez a négyes teszt, ezt később is meg lehet csinálni, én ugyanis lemaradtam a kombirol! 83% os pontossággal szűr.
2015. júl. 9. 16:40
 3/21 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mondott? Ilyenekt elsősorban a kezelőorvossal kellene megbeszélni.
2015. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hívom, de nyilván szulest vezet. Azért is írtam ide, mert jobbat nem tudok...
2015. júl. 9. 17:04
 5/21 A kérdező kommentje:
Megneztem még a papírt, combcsont rövidebb ugye ez sem jó? :( egy héttel van lemaradva.
2015. júl. 9. 17:20
 6/21 anonim ***** válasza:

Én elmondom velem mi volt, de a döntést nyilván te hozod meg. Szerintem a dokit is ezt fogja mondani.

Az Istenhegyin csináltattam, igaz én kombit, köztes kockázat jött ki Edwards kórra. 1:806-hoz. Az uh tökéletes volt, Hajdú doktornő csinálta.

Az orvosom mondta,hogy hallgassak meg még egy genetikus véleményét, de nyilván ő nem fogja nekem tudni azt mondani,hogy biztos nincs semmi gond. Elmentem egy másik igen neves genetikushoz, aki 30 percig nézett uh-al. Mondta,hogy nem lát eltérést, de az uh soha nem 100%-os, döntsem el,hogy akarok-e amniót vagy sem. A férjemmel megbeszéltük,hogy nem tartanánk meg,ha beteg lenne, ill. nem szeretném végig izgulni a terhességem,hogy vajon minden rendben lesz-e. Így én megcsináltattam az amniót. Nem bántam meg. Semmi bajom nem lett belőle, de legalább tudom,hogy az adott betegséget nem hordozza a babám.

2015. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 1:340. En tuti nem szúratom meg magam. Ez negatív lelet köztes kockázattal. Ez nekem a 12. Heti eredményem. Amnio vetélési arány 2.5% a beteg babára 0.29%. Nálad még kevesebb rá az esély.
2015. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, hogy mit teszel. Én a barátnőm esetét tudom leírni. Neki megcsinálták az amniót. Rákérdezett az orvosnál a kockázatra, azt a választ kapta, hogy ez tankönyvi kockázat, ó még pályafutása során egyetlen vetéléssel sem találkozott. Genetikushoz nem érdemes menni, száz százalékosan megjósolom, hogy mit fog mondani. Rá akar majd beszélni az amnióra. Inkább magad dönts.
2015. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A genetikus nem az amniora fog rábeszélni hanem a nifty vagy a prena tesztre. A leleted negatív. Nekem rosszabb az arányom és nem ajánlották az amniót csak a teszteket. Ami sajnos 200 000 ftba kerül....
2015. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A combcsont önmagában nem feltétlenül jelez bajt. Ha várhatóan alacsony felnőtt lesz a babából (alacsony felmenők), akkor a deficit a combcsontnál jelentkezik. A lányomnak is a combcsontja bő egy héttel le volt minden mástól maradva. De nincs is 170 feletti ember a családban, így várhatóan ő is 155-160 cm lesz csak.
2015. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!