Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kor kockázat közepes 1:...

Down kor kockázat közepes 1: 570 négyes teszt félnem kell?

Figyelt kérdés
27 leszek a szulesnel, 17 hét 4 naposan vettek vért, a papíron az áll, hogy a vermintahoz a mostani uh leletemet vették alapul. A 12. hetin az áll, van orrcsont a tarkoredo is jó volt, nem tudom miért a 17 heteset nézték, vagyez mindegy?
2015. júl. 9. 16:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

7: ezeket a rossz adatokat honnan szedted?

Amnion az össz vetélési arány 0,5 %, és azon belül esélyesebb, hogy a beteg babákkal vetélnek el, lehet, hogy az az általad említett 2,7 %, de biztos nem fordítva.


1:570 közepes kockázat, genetikus nem feltétlenül fogja ajánlani az amniót 27 évesen. A Down kórosok kb. egyharmadánál látszik bármi is az ultrahangon, jobb helyeken nem mondják, hogy az uh mindent kimutat, sőt alá is írod, hogy nem 100%-os.


Sajnos ezt magadnak kell eldönteni. Sikerült elérned az orvosodat? Mit javasolt?

2015. júl. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem 1:99-hez volt az arany (29 evesen), ultrahangon minden rendben volt. Tobb orvossal is beszeltem, egyik sem ajanlotta az aminot, inkabb a kulonbozo ver vizsgalatokat amik a kromoszomokat elemzik. Vegul megcsinaltam a Prenatest-et, meg akkor is ha sokba kerult, csak hogy megnyugodhassak. Szerencsere negativ lett
2015. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az orvos kiderult, szabin van, de nincs is rá szükség, nem ez a szakterulete, úgyhogy később hívom majd a diagnosztikát, ahol csinálták a tesztet, hátha ott tudnak vmi okosat. Ott dolgozik Dr. Hajdú Júlia, ő mást is néz az uhn vagy csak a szív rendellenességeket? Tudom amnio kéne, de borzasztó peches vagyok, félek itt sem lenne szerencsém.
2015. júl. 10. 09:40
 14/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy Hajdú dr-nő átnézi az egész babát és nagyon jó ultrahangja van, kell is, mivel a baba szíve ilyenkor még nagyon pici és neki azon a nagyon pici helyen kell nézelődnie.

Kérdezd meg őt, hogy mit javasol.

2015. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az amniót normális orvos nem tukmálja, de elmondja,hogy biztos eredményt csak az adhat ( meg talán még a Prena, Nifty sem 100%-os). Genetikusa válogatja,hogy mit "ajánl". Az enyém pl. nem sztárolja a Nifty-t.

A 2,5%-os vetélést meg én sem tudom,hogy honnan szedte az egyik válaszoló az amniónál. 0,5-1% az esély.

Én paramami vagyok egy kicsit. Tudom,hogy nem tudtam volna nyugodtan pl. úgy babaruhát venni,hogy ne kússzon be a gondolat, hogy mi van,ha beteg. Pedig 60 ezret költöttem uh-ra, ahol mindent okénak mondtak. Lehet,hogy butaság, de az eredmény megérkeztéig még a "nagy" fiamnak sem emlegettem a kistesót. De ha, te úgy gondolod, hogy nyugodtabban, nem félve végig tudod csinálni a terhességed, akkor ne menj amnióra.

Az a baj,hogy sem mi, sem orvos nem fogja neked ezt 100%-ra tudni eldönteni.

2015. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen sajnos senki nem tud nekem megnyugtato választ adni, mki csak azt hajtja á tulreagalom felfujom és ha nem? Akkor ezeknek az embereknek 9 hónap múlva elmondhatom, hogy öreg, tévedtél. Ki vagyok ám segítve a pozitív gondolkodással, ha az élet nem ezt igazolja. Még a párom szerint is túlzás a prena teszt, szerinte ő úgyis hiába mond bármit, megyek a fejem után. Kicsit rosszul esik, hogy más a véleményünk, de majd az idő eldönti helyesen cselekedek e, ha befizetem a prenát!
2015. júl. 10. 12:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát igen! Többek között,amikor nekem meg lett az eredményem, azért nem is kértem itt segítséget. Most ezt nem bántásként írom!

Nyilván tudtam,hogy tök mindegy ki mit mond, ki hogy járt, az én esetem is egyedi, ahogy másé is. Ha valakire hallgatok és mondjuk nem csináltatom meg,mondván ő sem és egészséges babája van, aztán kiderül,hogy nekem nem, akkor kit vegyek elő?

Nekem az orvosom is kijelentette kerek-perec,hogy hozzam meg a döntést, ő semmilyen irányba nem befolyásol. Szóval ezt csak tényleg te és a férjed tudjátok eldönteni.

2015. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: Én sem akarlak bántani. Egyet kell tudni: Ez a Te életed, a Te döntésed.

Nem azért nem kapsz választ, mert nem értenek hozzá (ez is előfordul) vagy mert nem élték át, hanem mert a Te életed a Te döntésed.

Régen minden 1:500 alattira felajánlották az amniot. Ráadásul a quartettnél jóval gyengébb eredményt adó AFP-re.


Hogy javasoljam, hogy mit csinálj, ha 1:2-vel is láttam már egészségeset és jobb eredménnyel, csupán az életkor alapján jelentkezőknél is előfordul beteg? Senki nem tudja ki van a pocakodban. Ezért nem tud senki mondani semmi mást, mint hogy ha félsz csináltass Prenát vagy amniot.


Minden döntés jó. Akármi lesz az eredmény jól döntöttél. Ha beteg azért, mert kiderült. Ha egészséges azért, mert nyugodtan viselheted tovább.

Nem tudom hanyadik héten vagy most. Annyit tudjál, hogy ha a Prena rossz lesz akkor utána amniora kell menni, ha nem szeretnéd megtartani, mivel a Prena eredményét nem fogadják el hivatalosan.

2015. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Csak azért emeltem ki a kérdést, hogy leirjam, negatív lett a teszt eredménye! :) és az ígért 10 munkanapbol végül 7 munkanap lett kvázi egy hét alatt megcsinálták! :)
2015. júl. 22. 17:14
 20/21 anonim ***** válasza:
Örülök. Jó babavarast a továbbiakban.
2015. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!