Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreknél mennyire ad valós...

Ikreknél mennyire ad valós eredményt a 12. heti kombinált teszt? Aggódom kicsit.

Figyelt kérdés

12 hét 3 naposan voltunk a Rózsakert Medical Centerben kombinált teszten. Mindkét baba majdnem ugyanakkora, 12 hét 4 naposnak feleltek meg.

"A" baba: tarkóredő 2,6 mm; down kockázat 1:428

"B" baba: tarkóredő 1,6 mm; Down kockázat 1:10444

Orrcsont mindkét babánál látható.

Úgy tudtam, hogy a nyaki redő 3 mm-ig jó, de akkor miért lett ilyen magas a kockázat az első babára???

31 éves vagyok, tehát elvileg nem a korom miatt, főleg, hogy nagyon nagy az eltérés a két baba kockázata között.

Nemsokára megyek dokihoz, de addig is kíváncsi lennék, hogy szerintetek van okom aggódni, másnál is volt így, hogy a két baba között ekkora eltérés volt kockázatban?



2015. júl. 13. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden kombinált tesztnél mást súlyoznak. Van ahol az életkort, van ahol a vérvizsgálat a fontosabb, van, ahol a tarkóredő. Lehet, hogy a Rózsakertben a tarkóredő fontosabb érték, mint a többi. Igazából ikerterhesen nem tudom, hogy mit mutat egy kombinált teszt úgy igazán.. majd lehet, rábeszélnek Prenára.. vagy nem tudom..


Van ahol 2,5-ig tartják igazán jónak a tarkóredőt, fölötte már kockázatosabbnak. Valójában nagyjából 5 fölött biztos, hogy beteg, alatta meg csak esélylatolgatás az egész.


Szóval szerintem ezt súlyozzák és 2,5-ig veszik igazán jónak. Másra nem tudok gondolni, mivel más különbség nincs a két babó között.

2015. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kicsit utánakérdeztem és inkább nem idézem pontosan mit mondott valaki arról az orvosról aki ikerterhesnek kombinált tesztet javasolt.. mindenesetre finoman érdeklődött, hogy vajon mennyit kaphat vissza a kombi tesztért befizetett összegedből, majd az időjósok mögé sorolta a teszttel együtt, ami ikerterhesnek mindig egy alacsony és egy magas értéket ad.
2015. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pontosan ezt nem értem, hogy ugye a kombinált tesztnél nagyon sokat számít a vérvételi eredmény. Na de ugyan honnan lehetne tudni, hogy ebből melyik baba mennyit termelt???

Na de megnyugodtam egy kicsit, hogy nem csak én állok értetlenül a nagy különbség előtt.

Ezek szerint a dokim ezt elfelejtette mondani, hogy ikreknél nem ad megbízható eredményt, szuper...

2015. júl. 13. 21:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a tiéd az egyetlen..

azért ha fizetőset ajánl figyelj mindig, de ezért nem érdemes se váltani, se összezörrenni vele..

2015. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!