Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy van egy...

Miért van az, hogy van egy kislányunk, most jön a kistesó és mindenki azt mondogatja állandóan, hogy most kisöcsinek kell lennie?

Figyelt kérdés
Olyan elképzelhetetlen, hogy valakinek másodszorra is lánya legyen? Meg sem kérdezi senki, hogy mit szeretnénk, kijelentik, hogy kisöcsi legyen és kislányomnak is ezt mondogatják. Mindenki azt gondolja, hogy az 1 fiú, 1 lány a tökéletes család?
2015. júl. 15. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mást gondol. És a legtöbben tapintatlanok is. Én ezen nem akadok fenn, megszoktam már. Ha kettő van, akkor ez a téma, ha 3, akkor az, hogy terveztük-e, vagy "bátrak" vagyunk, stb. A közvélemény ilyen. VAlamin mindig lovagolni kell. Jótanács: egyik füleden be, a másikon ki.
2015. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pontosan így van! Ha még nem mentél férjhez, akkor mikor mész, utána mikor jön a gyerek, utána mikor lesz kistesó, utána az iskola...stb. Csak ez az egy annyira zavar, főleg, amikor én mindig szépen mindent elmagyarázok a kislányomnak az életről, hogy mindegy mi lesz, akkor is nagyon örülünk és ő nem érti, miért jön mindenki ezzel a kisöcsivel. Meg amikor tőle kérdezgették éveken át, hogy mikor jön a kistesó? Ez volt a halálom...honnan tudná egy 2-3-4 éves ezt? Tényleg tapintatlanok, de azt nem értem mi örömük van benne? Eszembe nem jutna senkitől ilyeneket kérdezgetni, hogy mikor lesz gyereke, vagy terhes-e, vagy ilyesmi... mint ahogy sokan teszik..
2015. júl. 15. 14:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a második is lány lett, azóta azt hallgatom, hogy nem baj, majd a harmadik fiú lesz. :D

Hát ja, egyrészt nekünk tökéletes a két lány, másrészt nem tervezünk harmadikat. De egyfolytában mindenki mondogatja és mondogatja... Valamiért ilyenek az emberek. Nem hiszem, hogy rossz indulat ez, csak szeretik járatni a szájukat.

Mindegy. Ha én boldog vagyok a két lányommal, akkor szerintem tök mindegy ki, mit mond!

2015. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mert ez az idealizált kép a fejekben: egy fiú, egy lány.

Megjegyzem én másodikra is lányt akartam és amikor megtudtam, hogy fiú lesz, az ismerősök azzal "vigasztaltak", hogy így teljes a család. Szerintem nincs jelentősége, lehet teljes egy gyerekkel, vagy csupa egyneművel is. Most már nagyon örülök, hogy fiú lett, de a lánynak is agyon örültem volna.

A lényeg: a tökéletes idealizált családmodell miatt mondják.

2015. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Meg sem kérdezi senki, hogy mit szeretnénk, kijelentik, hogy kisöcsi legyen és kislányomnak is ezt mondogatják."

És ha megkérdeznék, akkor mi lenne? Neked sincs rá befolyásod, hogy fiú lesz vagy lány, pont annyira, mint nekik.:)

2015. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, és ez nem csak a távoli ismerősökre igaz nálunk. A nagypapa amikor megtudta, hogy kislány lesz, konkrétan azt mondta, "nem baj, azért szeretjük majd". És akkor ugye örülj, mert így áll hozzá, hisz nem baj...

Miiiiivaaaan? o.O


Távoli ismerősökről és idegenekről nem is beszélve :)


Vagy megtanuljuk figyelmen kívül hagyni, vagy megkattanunk bele.

2015. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: nekünk konkrétan az ÖSSZES rokonunk, mikor elmondtuk hogy lány lesz az első gyermekünk, így reagált kb: nem baj!, azért megtartjuk... :-))
2015. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
5-ös, ha megkérdeznék, az nem lenne idegesítő, hanem kedvesebb lenne tőlük.
2015. júl. 15. 15:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Hihi nekünk kisfiunk van de ugyanez a helyzet. Mióta kiderült, hogy a kistesó is fiú lesz azóta mindenkitől azt hallgatjuk, hogy "jajj de káár de nem baj majd a következő biztos lány lesz". Hát nem tervezünk harmadik babát és bár szívesen lettünk volna lányos szülők is ettől még nem kevésbé értékes a kisbabánk és nem kell károgni rajta. Az emberek ilyenek sajna. Ha még nincs akkor mikor lesz már, ha van egy mikor lesz már tesó ha kettő van akkor ugyan vállaljatok már be még egyet. Nem kell vele foglalkozni, legyen egészséges, ti legyetek boldogok és slussz. Boldog babavárást kívánok!
2015. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért lenne kedves? Ismerek olyat, aki meg azon van kiakadva, ha megkérdezik, mert szerinte ez mindegy, és sértő, hogy fontosnak tartják a nemét, ő meg nem. Senkinek nincs erre hatása. Megkérdezik, elmondod, és ennyi. Túl kell ezen lépni.

Ez a gondom a kérdéseddel még egyszer: "kijelentik, hogy kisöcsi legyen". Attól még nem lesz kisöcsi, mert kijelentik, érted? Sőt attól se lesz kishugi, mert te azt akarod. Nem számít, ki mit mond, legyél okosabb.

Csak mondani akarnak valamit, ennyi.

2015. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!