Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt hasonlo helyzetben...

Van itt hasonlo helyzetben levo anyuka, mint en?

Figyelt kérdés

Van egy 2 es fel eves kislanyom,akit mindennel jobban szeretek,csak egy baj van. Alapveto problemam a nevevel van. 2 neve van,de egyszeruen ma mar borzalmasan csicsasnak talalom mind a kettot. Raadasul a vezeteknevunk is duplabetus,ipszilonos vegzodesu,ami mellett sokkal jobban mutatna EGY letisztult,mindennapi nev.

Nagyon rossz ez a helyzet,es az az igazsag,hogy nem tudnam egesz eleteben ezeken a neveken szolitani.

Aki volt hasonlo helyzetben mit tett?



2015. júl. 16. 22:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam ilyen helyzetben, de miért nem változtatjátok meg? Gyerek apja benne van a névváltoztatásban?
2015. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Névváltoztatás? Vagy olyan becenév ami tetszik. Mi a keresztneve, csak kiváncsi vagyok.
2015. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha most megváltoztatod, akkor meg 2 év múlva azt a nevet fogod megunni. Hogy lehet, hogy 2 éve még tetszettek ezek a nevek, ma meg kifejezetten falramászol tőlük? Lehet, ha most változtatsz, 2 év múlva meg azon sopánkodsz, hogy minek változtattad meg, mert újra beleszerettél abba a másik két névbe....
2015. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ilyen helyzetben. De ha ennyire nagyon zavar, akkor miért nem változtatjátok meg?

Amúgy meg van olyan név, ami tetszik? És nem csak 2-3 hete, hanem mondjuk 2 éve? Mert mi lesz ha a kis

Macskássy Anasztázia Hortenzia megkapja a Macskássy Lili nevet és 2 év múlva meg ez nem fog tetszeni? :)

2015. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
1 keresztnév esetén csak-csak érteném a problémádat (bár furcsa számomra), de hogy sikerült 2 olyat választani, ami már most nem teszik??? 2 év múlva ismét meggondolod magad, ha más jön divatba?
2015. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rossz ötlet megváltoztatni a nevét egy 2 éves gyereknek.


Mit mondanál neki?? Drága Katikám, holnaptól Ilona vagy?!

- szerintem ezzel borzasztóan össze zavarnád.


Hagyd, majd ha nem tetszik neki, nagykorában megváltoztatja.

2015. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem használod csak az egyiket (csak hivatalos iratokon szükséges mindkettő)? Annak is becézett verzióját esetleg? Vagy hívd úgy, ahogy akarod, lehet Mica, vagy Cica, vagy Rozi, Bubu, és pl. Lujza voltam apukámnak (nem az a nevem).

De amikor eldöntöttétek, nem próbálgattátok, vagy nem volt beleszólásod?

2015. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég fura, hogy két éve még tetszett, most már nem... ugye vágod, hogy egy gyerek nem játékbaba, akinek naponta ide-oda módosítgathatod a nevét...?


De ha valóban gáz, akkor a gyereknek is jobb, ha megváltoztatjátok a nevét. Csak ezúttal érdemesebb lenne akkor megfontoltabb döntést hozni talán.

2015. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

nálunk családban volt ilyen, kb ugyan ez volt, 2 nagyon divatos, mármár csicsás nevet választottak a különleges gyerkőcnek :) senki nem szólította azokon a neveken a kislányt, anyukája még pici korában egy teljesen átlagos kislánynéven szólította, így a család is. szerintem a kislány nem is ismerte az igazi neveit :D

ovikezdés előtt 2 hónappal megváltoztatták a nevét :)

jól tették, most már nagylány, ő is örül neki, hogy nem azzal a névvel él és nagyon szereti az "új" nevét.

és persze többet nem változtatták meg a nevét :D


de mondjuk te nem írod, hogy lenne más név, így azért neccesebb, ha eddig azokon szólítottátok. vagy esetleg becézitek? a becenévhez illő letisztultabb név?

2015. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, hogy miről mire változtatnád! Ha nem titok megírod? Privátba is jöhet.

Egy tanács: ha megváltoztatjátok akkor mindenképp előbb minthogy közösségbe kerül. Mielőtt beiratod az oviba, már az új nevével irasd.

2015. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!