Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kaptatok...

Terhesség alatt kaptatok vénásan vaskészítményt?

Figyelt kérdés
Mennyire volt alacsony a vas értéketek, amire már kellett a vénás pótlás?
2015. júl. 21. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Hemoglobin értéktől függ és a vas - hemoglobin aránya lehet mindenkinél más. Nekem pl alapból alacsony a hemoglobin 19-es vassal, másnak 10-es vassal is lehet ugyanolyan hemoglobin szintje, szerintem függ a terhességi kortól is, nekem 11 hetesen és 24 hetesen is hasonló érték volt vasra, mégis lett vagy 20 körüli különbség hemoglobin értékben.

100 feletti hemoglobinra még szerintem nem adnak vénásan vasat, 80-90 környéke már esélyesebb de gondolom ahány orvos annyi döntés.

2015. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát nekem 6,5 lett a vasam és mellette a hgb-m is alacsony: 93. Bár, ez már így is javulás, mert 5 hete 81 (!) volt a hgb-m, de csak annyi volt az utasítás, hogy napi 2 vas tablettát szedjek.

31 hetes vagyok.

Remélem a 36. heti laborra már jobbak lesznek az eredményeim, mert eléggé aggódom!

2015. júl. 21. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!