Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy a "reggeli rosszullét" csak esténként tört rá?

Figyelt kérdés
5+5 hetes vagyok, reggelente inkább csak általános diszkomfort-érzetem van, nem kívánok semmit, aztán persze az éhségtől vagyok rosszul:) legjobban ahhoz hasonlít, mint amikor beteg az ember. DE estére, vacsora után kifejezett gyötrő émelygés jön elő, olyan erősen, hogy le kell dőlnöm. Nem ez az első terhességem, de a vérzés elmaradásán kívül a "klasszikus terhestünetek" eddig elkerültek. Szerintetek ez az lehet, vagy akár a kánikula is okozhatja?
2015. júl. 23. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Jelen, bár nem kizárólag este fordul elő, de van/volt több olyan nap is, hogy egész nap jól voltam, este meg... Hányni szerencsére nem hányok, és már szerintem a nehezén az émelygésnek túl vagyok, az nagyon rossz volt mikor volt pár nap kb. 2-3 hete, hogy egész nap folyamatosan émelyegtem, de inkább este jellemző. Meg nekem estére a hasam is sokszor olyan lesz, mint egy lufi, pedig figyelek, hogy kis adagokat egyek. Tegnap több teát ittam este a kelleténél, muszáj volt a fejem jól felpolcolni, hogy el tudjak aludni, mert úgy émelyegtem, pedig egész nap jól voltam előtte.


A kánikula biztosan hozzájárul, mert nekem is a nagy meleg első hullámában volt a legrosszabb, és mikor volt egy kis enyhülés, akkor jobban lettem. Az émelygésen, és néha hasszurkáláson, meg minimális mellérzékenységen kívűl más tünetem nekem sincs. (9+3 vagyok jelenleg)

2015. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anno lányommal egész nap hullámokban tört rám a rosszullét (émelygős) és legkifejezettebb éjjel volt! Nem mindenkinél alakul a nagykönyv szerint.
2015. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyakoribb, mint hinnéd.

A "reggeli" rosszullét elég erős eufemizmus, egész nap, bármelyik napszakban (akár álló nap is) jelentkezhet.

Én konkrétan csak reggel voltam jól.

2015. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden terhességemnél inkább délután, estefelé tört rám gyakrabban. Nekem télen volt az eleje mindegyiknél, nem hiszem, hogy a kánikula miatt van. :)
2015. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nahát, nem gondoltam volna, hogy ez ilyen gyakori:) Bizonyos értelemben, ha valóban terhességi tünet, akkor jó, hogy van, mert legalább addig is kapok valami visszajelzést a babától, amíg az UH-n nem látszik szívpulzálás. De az nagyon rossz, hogy a fiammal nem tudok a szokott módon játszani, nagyobb kedvvel foglalkozni vele, csak arra gondolok, mikor dőlhetnék már le....
2015. júl. 23. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Jelen, nálam is inkább este tört rám a rosszullét, bár ez inkább csak gyomorégés, hányinger volt. Szerencsére hányni sosem hánytam. Egész ez ment a 11hétig. Más tünetem nem volt.


16hkm

2015. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szintén. Reggelente is émelyegtem kicsit, de este hét környékén jött a "rendes" rosszullét, szinte menetrend szerűen. Erős émelygés, öklendezés, aztán egyre inkább hányás is. Kilencedik héten volt a legrosszabb, utána javult és el is múlt.
2015. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egész nap semmi bajom nincs, mondhatnám tünetmentes a terhességem :) De mielőtt elalszok..... kb 1 órás hányinger gyötör :) nem a terhesvitamintól van, hanem én ilyen "fordított" kismama vagyok :D :D
2015. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!