Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit vettetek és mennyit? Mire...

Mit vettetek és mennyit? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
Mit vettetek a babának és mennyit? A babakocsi stb. vásárlásakor mire érdemes figyelni?
2015. júl. 24. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Halistennek sokmindent kaptunk, igy amiket vettunk: babakocsi, pelenkazo alatet, ruhak (oktoberi baba volt), cumisuveg (nem hasznaltuk), pelus, torlokendo, es asszem vettunk 10 db textilpelust. Szules utan vettunk bimbovedot mivel eleinte csak ezzel tudott szopizni (nagynehezen rajottunk):)

Babakocsi vasarlasanal mire figyelj: mennyit szannal ra, ujat v hasznaltat szeretnel, milyen terepviszonyok kozott hasznalnad, teli/nyari baba, autoztok-e sokat, tomegkozlekedtek- e majd, lift, lepcso, barmi, ami miatt cipelni kell van-e, mekkora a csomagtartotok..

Tipp: kisagyak kozul nem feltetlen kell a legdragabbat megvenni, nalunk is ugy alakult hogy 2 evig volt a szobank disze..:D

2015. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sandrachnologic ***** válasza:
Hat az alapfelszereles megmaradt a nagyobb gyerekrol, szoval kisagy, babakocsi, hordozó, szopiparna, tobb hordozokendo es meitai, lepedők, racsvedo, korforgo mar volt. Vettem elektromos mellszivor (az elsonel kezim volt es inhuvelygyulladast kaptam, most szerencse hogy megvettem az elektromost mert tejleado vagyok), vettünk lanyruhakat mert a nagy fiú, mosható pelust mert azt használunk. Cumit vettünk neki, cumisuvegek maradtak a fiam utan, de nem is kell mert szopja baba. :) textilpelus is maradt 30 db. Törülközőt es kifogot kapott ujat, plédet is.:) szerintem ezek az alapfelsterelesek, a tobbi sallang. Nyilvan aki nem akar hordozni az a kendoket is húzza ki a listarol :)
2015. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is sokmindent kaptunk (2 és 3 évesek a gyerekeink).

Amit a legtöbbet fogsz használni a babakocsi, mi mint szinte mindenből használtat vettünk, de nagyon jó minőségűt, hogy a másik gyerkőcöt is kiszolgálja és még el is tuduk adni.

Olvass utána milyen szempontoknak kell megfelelni a babakocsinak - terepviszonyok, szélesség (sáros út, buszozás...)

Pelenkázót kb.1 évig használtuk, mert utána lemászott róla, inkább veszélyessé vált.

Mosható pelussal kezdtük, tényleg nagyon költséghatékony, de ha nincs szárítógéped elég macerás.

Ruhákból mi sokat kaptunk, de ajánlom, hogy használtan vegyél minden méretből elegendőt (nem adnék egy rugiért 200 ft-nál és egy body-ért 100 ft-nál többet, pulcsi, kocsikabát, nadrág egyebekért 300 ftnál többet)-tényleg ennyiért mennek használtan később is. Újat semmiképpen, mire kimosod és újra ráadod, kinövi.

Etetőszékből olyan ami kevés helyet foglal, a konyhádban fogod lökögetni kb.2 évig.

Nálunk nagyon beváltt a FP-nak a pihenő hintaszéke.

Játékokból nem kell venni, azokat hoznak a rokonok, ismerősök.

Nekünk Brendonos játszószőnyegünk volt, imádtuk, bár azt is csak 7 hónapig használtuk és újonnan nagyon sokba került, érdemes használtan venni. Szerették még a cd-s,zenélős plafonra vetítős "készüléket", de azt is csak hónapokig.

Minden megvásárlásra gondolt dolognál jusson eszedbe, hogy 2-4 hónap múlva meg fogsz válni tőle, különben raktárrá válik a lakásod.

2015. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!