Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a menzesz előtt egy héttel...

Ha a menzesz előtt egy héttel van sárga test és repedtt tüsző . Teherbe eshettem?

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

a sárgatest a baba miatt kell, szóval lehetséges.

Nekem az első uh-n mutatták hogy mekkora cisztám van, és akkor mondták hogy az a sárgatest ciszta, a baba megmaradásához kell, 12. hétre felszívódott

2015. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, nem igazán értem ezt az egészet.. hogy sárgatest stb... az orvos mondta,hogy bíztató hírek tüszőrepedés és sárgatest.. aztán elkezdett beszélni hormonvizsgálatról és mondtam neki ha nem jön meg.. erre azt mondta hát miért ne jönne?? Nem értettem mit akart kihozni?? :/

De akkor ezekszerint jó lehet.. 2 nap van papíron menzeszig.. de még semmi jele ahogy eddig szokott

2015. júl. 29. 22:02
 3/3 anonim ***** válasza:

A doki annyit állapított meg, hogy volt peteérésed és tüszőrepedésed. A sárgatest a petesejt kiszabadulása után kezd fejlődni a petefészekben maradt tüszőből. Folyamatosan fejlődik a ciklus második két hetében. Ha a petesejt megtermékenyül és beágyazódik, akkor a sárgatest tovább működik, ha nincs megtermékenyülés, akkor a sárgatest elhal és megjön a menstruáció. Tehát önmagában az, hogy egy héttel a várható menzesz előtt van sárgatest, az azt jelenti, hogy volt peteérés, viszont a terhességre még csak következtetni sem lehet belőle.

A doki valószínűleg azért lepődött meg a kérdésedre, mert peteérés után általában természetesen megjön a menstruáció (a maradék esetben terhes a nő). Lehetséges, hogy nem tudja, hogy próbálsz teherbe esni?

2015. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!