Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a legjobb terhesvitamin...

Melyik a legjobb terhesvitamin, és miért? vagy mindenkinek egyéni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 29. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyéni,én elevitet szedek
2015. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első babával Elevitet szedtem, másodikkal DM-es A-Z Mama vitamint.

Mindkettő tökéletesen megfelelt.

Szerintem az a lényeg, hogy olyat szedj, amit be tudsz venni (pl. valakiben nem marad meg az Elevit vagy a Garvida).

2015. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyéni, kinek mire van szüksége, és hogyan táplálkozik. Van, akinek túl sok a vasa, neki külön kell összeállítani a vitaminokat, illetve van, aki nem szedhet jódot, ami szintén van a legtöbb kismamavitaminban. Van, akinek kifejezetten kell a jód, ez esetben olyat érdemes választani, amilyen van.


Az sem mindegy, mennyire tud felszívódni a sok vitamin. Pl. hiába van egy vitaminkészítményben rengeteg mindenből, ha nem tudja a szervezet hasznosítani.


Az is kérdés, hogy kinek mennyi pénze van rá, és mit ajánl neki személyesen a saját orvosa, ismerve az ő kórelőzményét.


Drága, de a legtöbb embernek bevált: Femibion


Elérhető áron van, de a legtöbben hánynak tőle: Gravida


Elérhető áron van, de alacsonyabb vitamintartalommal (cserébe gyümölcs alapú, és jobban felszívódik, a legtöbb hányós kismama le tudja nyelni, míg a többi vitamint nem): Hipp Natal (400 mikrogramm folsavval, így az első 12 hétben emellé javasolt extra folsavat szedni)


Vashiány esetén a vasat, B1, B2, B6, B12, és C vitamint tartalmazó Floradix is nagyon jó, ezt már inkább a 12. hét utántól ajánlotta nekem a Hipp Natal helyett egy dietetikus-hormonszakértő.


Az Elevittel kapcsolatban bizonytalan vagyok az A vitamin tartalma miatt, mivel magas A vitamin tartalmú ételek nem ajánlottak a terhesség alatt. Viszont ebben nincs jód, és az orvosok is szokták ajánlani, nem tudom, erről mit gondoljak.


Az biztos, hogy a legjobb a változatos táplálkozás, ami gazdag nyers zöldségekben, gyümölcsökben, illetve a vitaminokat úgy érdemes mellette szedni, hogy lehetőleg ne blokkolják egymás felszívódását, illetve több részletben érdemes bevenni, valamint érdemes egyszerre beszedni azokat, amik együttesen jobban felszívódnak, pl. a B12 vitamin kell a folsav felszívódásához.

2015. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én Gravidát szedtem, de nekem is sokszor volt hányingerem tőle, úgyhogy hamar átálltam, hogy nem reggel, hanem este veszem be.
2015. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az egyik terhességemnél Femibiont szedtem. A másiknál semmiféle kapszulát meg gyógyszert nem bírtam lenyelni, sokat hánytam, ezért a Hipp Natalt ittam.
2015. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gravidát szedtem de kistesónál Femibiont fogok, lehet ennyi róka se lett volna ha lecserélem.. csak nem gondoltam, hogy akár ez is lehet az oka.
2015. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Elevit pluszban már van jód.
2015. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2015. júl. 29. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!