Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondtam a munkahelyemen...

Felmondtam a munkahelyemen utána derült ki pár nappal hogy kismama vagyok. Ilyen esetben vissza vesz a cég? Vagy semmi esély rá? Valakinek tapasztalat? Mire szamithatok?

Figyelt kérdés
2015. júl. 29. 20:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sajnos erre semmi esély. De gondolj bele józan paraszti ésszel. Ha azért mondtál fel, mert nem bírtad a 3 műszakot, akkor terhesen jobban bírnád? Egyetlen okot sem tudnák mondani, ami miatt visszavehetnének pont most, csak azt, ha kifejezetten jótékonykodni akarnak veled, és a semmire fizetni utánad. Ne haragudj, nem bántásból írtam, csak olyan abszurdnak tűnt a kérdés.
2015. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Ez csak egy kérdés volt. Nem sértődök meg. Akkor nem tettem volna fel.😄😊
2015. júl. 30. 09:13
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy nem fognak visszavenni.

Egyébként ha felmondtál, akkor:

- jelenleg van másik munkahelyed?

- jelenleg is biztosított a megélhetésed (tb fizetésed stb., hogy legyen alapja az ellátásaidnak, ami jó esetben nem, csak a gyes segélyalapú 25.600 Ft-ja)?


Mert ha csak úgy felmondtál és nem volt kilátásban másik és nem teheted meg, hogy a következő 7-8-9 hónapban, majd az utána jövő 1-2-3 évben otthon ücsörögj, akkor ez sajnos egy nagyon felelőtlen döntés volt és semmi köze a terhességhez.

Akkor is ezt írnám, ha terhesség nélkül valaki a bizonytalanba mond fel és közben igenis szüksége van arra a havi munkából származó bevételre.


Nekem is volt már rém rossz munkahelyem (olyan is, ahol nem fiziailag volt rossz, hanem pl. elviselhetetlen főnök miatt stb.)- de felnőtt, felelős emberként ha bizony felméri az ember, hogy a fizetésre szüksége van, akkor nem ugrál addig, amíg nincs más kilátásban.


Sajnálom, hogy így jártál, ez bizony kemény tanulópénz lesz.

Én amiatt aggódnék, hogy hogy lesz így szülés után is normális csed, gyed ellátásod?

Ha korai a terhességed, esetleg másutt munkát vállalni nem opció?


Férjed mit szólt a döntésedhez? Ilyen horderejű dolgot azért illik otthon átbeszélni.

2015. júl. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A párom is ragaszkodott hozzá ugyanis a szívem nem bírja az ejszakázást. És nem tudtam már menni dolgozni mert mindig rosszul voltam. És miután otthon össze estem ez lett a döntés. De úgy néz ki sikerül egy munka.
2015. júl. 31. 06:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!