Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van akinek sikerult 2 even...

Van akinek sikerult 2 even belul csaszar utan megszulni termeszetesen a kovetkezo babajat?

Figyelt kérdés
Pont 2 ev lesz a gyerkoceim kozott. Az elso csaszarral szuletett, most viszont az orvosom (fogadott), azt tanacsolta h probaljuk meg megszulni siman a masodikat. Bevallok oszinten, hogy kicsit felek a komplikaciok miatt. Bar mondta, hogy ha latja hogy nem birom, vagy valami akkor azonnal megcsaszaroz. Nemtudom merjem e vallani... vagy valasszam a konnyebbik "egybol csaszar" utat..Valakinek sikerult igy termeszetesen szulni csaszar utan? Volt komplikacio, problema? Hogy elte meg? ,
2015. júl. 31. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm van. Első császár (farfekvés miatt), többi három hüvelyi úton.

Szerintem két év már nem kevés idő, azt meg figyeli a doki UH-val, hogy hogy van a heged, ha elég vastag, miért ne szülhetnél?

Nem biztos hogy az a "könnyebb út", inkább csak annyi, hogy abban az esetben nagyjából tudod mi vár Rád.

Bár van egy ismerősöm, akinek 5 császárja volt, és ő azt mondja, hogy azon múlik, hogy sikerül a vágás, neki egy olyan volt, ami után gyorsan felépült, a többi mind nehezebben ment. Szóval nincs garancia, hogy a két császár ugyanolyan lesz, mint ahogy két hüvelyi szülés sem egyforma...

2015. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én direkt ilyen orvost kerestem. A hegzétválás kockázata 1% alatti. Akkor miért akarnék mindenáron még egy műtétet? Nők tucatjai szülnek így. Nézd meg youtube-on egy magyar orvos előadását a témában! Nem tudok most linkelni, de ha beírod hogy VBAC előadás, kiadja. 2 részletben van fenn. Az orvosod jót akar neked. Hihetsz neki!


Facebook-on van VBAC támogató csoport. Hetente jönnek a sikertörténetek. Nem különleges császár után megszülni. Mégg 2 után sem annyira ritka már, szerencsére.

2015. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak még valami: a hegvastagság lényegtelen. Felvilágosult orvosnak az nem mérvadó. Az enyém annyit mondott,hogy nem méri. Vékony is kitarthat, vastag is szakadhat, nem jelent semmit sem.
2015. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek sikerült, pont 2 év különbséggel. Nem volt semmi probléma, simán és nagyon gyorsan ment. Jól élte meg.

A másiknak viszont nem ment, nekem meg több év van köztük és úgy sem.

Én is nagyon féltem, de meggyőzött az orvosom, hogy próbáljuk meg, ha bármit lát, akkor császár. Ha nem ő lett volna, nem döntök mellette. De végül sürgősségi lett.

2015. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem miért lenne a könnyebb út a császármetszés. Ez nem egy természetes dolog, csak sajnos az orvosok legtöbbjének az manapság, ezért végződik minden 3. szülés császárral. Természetesen, ha az anya és a baba életéről van szó, akkor nyilvánvalóan kell, de sajnos a legtöbb dokinak is a könnyebb út. Pedig nem kis műtét és bizony lehetnek szövődményei, ahogy nálam is voltak.

Hogy merd-e vállalni a szülést? Persze! dokid is megmondta, hogy visz a műtőbe azonnal, ha baj van, akkor bízz benne! Nekem szimpatikus a hozzáállása, hogy nem akar azonnal vágni. Mit nem adnék az érzésért, hogy természetes úton tudjam megszülni a babámat! De sajnos nem lehet. Első baba császáros volt, második farfekvés miatt lett az, pár hét múlva pedig automatikusan program császárom lesz. Orvosom nem engedte a sima szülést én meg annyira nem erőltettem, mert csak a harmadik műtét és kis különbségekkel jött mindegyik. És igen az első császár után simán beleférhet két év múlva egy hüvelyi szülés. Simán! Nem tudom harmadikat terveztek-e, de jól gondold meg a dolgot, mert, ha most császárod lesz, akkor a harmadik is az lesz és soha de soha nem fogod megtudni, hogy milyen érzés, mikor kitolod a babád és a hasadra teszik. Amúgy én nem vagyok vérmes fajta, aki azt mondja, hogy mindenáron hüvelyi szülés, de, ha tehetem mindenkit bíztatok, hogy próbálja meg, készüljön rá fel, mert nem vicc a császármetszés! 2 császáros anyuka, aki a harmadikra készül

2015. aug. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) igazabol meggyoztetek, megprobalom megszulni termeszetesen a kislanyomat! :) remelem sikerulni fog. A dokimnak se mervado a hegvastagsag, nem is figyeli, azt mondta ha baj lesz, akkor ugyis gyorsan megmut. O nem annyira tamogatja a csaszart ha ne muszaj ezert is ragaszkodna, hogy hatha tedmeszetesen is megy nekem :) Titkon atszeretnem elni azt az erzest, amikor megszulom es a hasamra teszik, biztosan csodalatos erzes :) csak bennem volt a felsz is :) megegyszer koszonom a segitseget! :)
2015. aug. 1. 08:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Orulok neki, ha sikerult batoritast adnom, adnunk!
2015. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Történetek :) [link]
2015. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, #5-ös, de érdekes amit a szülésről és a bíztatásról előadsz, háromszoros császáros anyukaként. Inkább a császárról beszélj, arrol van tapasztalatod.
2019. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!