Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes terhes vagyok nagyon...

20 hetes terhes vagyok nagyon dagad a lábam. Nektek is volt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még dolgozom biztos,hogy az állás miatt is,de hallottam,hogy ez normális terhességi tünet. Ti mit csináltatok? Esetlek kenőcs? Hallottam erről a vadgesztenye krémről..segít ilyenkor?
2015. aug. 9. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is már 24 hetesen dagadt a bokám, ahogy bejött az első nagy meleg. Nem vészes azóta se, így maradt tűrhető szinten. A meleg a hajlamos emberkéknél nem terhesen is kiváltja. Kenőcs nem hiszem, hogy jó lenne rá.

Egyébként ha vészesen dagad, akkor azt jelezd védőnőnek, egy bizonyos szint után már nagyon nem normális, toxémia jele is lehet.

Elméletileg a hideg víz jó rá, meg mozgatni hideg vízben a bokát és ha van lehetőséged feltenni a lábakat. Az álló munka sajnos nem használ neki. Az enyém ülő munka, van különbség hétvégén meg hétköznap a bokám mérete között. De az állás még rosszabb talán.

2015. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vadgesztenye krém inkább visszerekre van. Sokat pihenj és a lábadat mindig póckold fel.
2015. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondta az orvosom és a védőnő is, hogy ezzel nincs mit tenni, bármi , ami hajtja a vizet, az a magzatvizet is fogja bántani.

Azt kaptam tippnek, hogy 1. sok pihenés, felpocolt láb

2. egyek zelleres, petrezselymes ételeket, az nem valódi vízhajtó, de mégis segít a lábdagadáson (nem ettem)

2015. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy pont fordítva van, nálam is így van, ha túl sokat ülök azonnal elkezd dagadni a bokám. Ha sétálok mozgok, akkor rögtön jobb lesz. Krém ezen sajnos nem segít, valószínűleg csak a melegtől lesz, nekem is így volt, de ha mész a dokidhoz mindenképpen kérd meg, hogy nézzetek toxémiát illetve mérd rendszeresen a vérnyomásodat is. Kitartást!!
2015. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!