Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felvilágosítana valaki NST/CTG...

Felvilágosítana valaki NST/CTG ügyben?

Figyelt kérdés
37. hét végén járok. Most jövök nst/ctg-ről (nem a nyomkodós, hanem a sima). Két napja keményedek, nem mondom, hogy nagyon fáj, de azért napjában többször érzem. Ahogy a gépre kötöttek, 40-60-as fájásokat mutatott. Kérdeztem, mit jelent. Azt a választ kaptam, hogy nem rossz, de az igazi fájások 100 körül kezdődnek. Erre a vizsgálat alatt felment 3x is 90ig. Kezdtem félni, hogy bent fognak, ugyanis 2 hét mulva lenne progi császárom, egy betegség miatt nem szülhetem meg természetes úton a babát. Erre simán elengedtek, csak mondták, ha rendszereződnek a fájások, akkor azonnal befelé. Kérdeztem, hogy akkor most kezdődik, vagy mi történik, azt mondták, ezt így most nem lehet megmondani. Szóval tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hasonló értékek mellett kinek mikor indult be élesben a szülés. Illetve miért van, hogy a 90-es fájások igazából nem is fájtak annyira? Csak éreztem, hogy valami történik, de magamtól nem mondanám, hogy úgy érzem, mindjárt szülök. Inkább a hüvelybe kisugárzó erős szurkálás zavar, amit napok óta érzek. Menzi szerű fájdalom/görcs nincs. Köszi előre is!

2015. aug. 10. 12:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Esetleg, ha valaki tudja értelmezni:

[link]

Ha jól látom, a fájásoknál a papíron nincsenek számok. A kettő legmagasabb érték 80-90 volt a gépen, a közepesek 60 körüliek.

2015. aug. 10. 13:03
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálam majdnem minden NST alkalmával megjelentek a 40-60 közötti értékek, sőt olykor 80-ig is felment, de ezek csak csúcsos kiugrások voltak a papíron. Szülés előtti napon azonban a csúcs helyett kis "domb" rajzolódott ki és látszott, hogy majdnem fél percig egyenletesen fent volt az érték (de ezek is csak 60 körül), azonban én mindösszesen keményedést éreztem. A doki meg is vizsgált, hogy esetleg tágultam-e. Mehettem haza, másnap magzatvízfolyással és egyből 6 perces, rendszeres fájásokkal indult be.
2015. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem is cikk-cakkos, dombocskák nem igazán vannak rajta, akkor gondolom, ezért engedtek el, még csak jóslók.
2015. aug. 10. 13:14
 4/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Még annyi, hogy ezek a dombok rendszeres időközönként jelentek meg (kb. 7 percenként), nem össze-vissza.

2015. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugszom és lepihenek, nem készülök még szülni a héten :-)
2015. aug. 10. 13:27
 6/19 anonim ***** válasza:

Ismét 2-es vagyok

2 nappal korábbi ctg-n még nálam sem látszódott semmi extra, szóval bármi lehet. Hosszú még a hét. :)

2015. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A CTG "toco" részének (amivel a fájást mérik) igazából szülés közben van értelme. A méh felső részéhez helyezve a nyomásfokozódást méri, viszont ha nem szülés közben történik a vizsgálat, simán felmehet akár 100 körülig is úgy, hogy a várandós ebből semmit sem érzékel. Ez nem jelent fájást, igazából csak hiba, nem kell figyelembe venni, szóval nyugalom! Hidd el, ha rendes fájásaid lennének, azt éreznéd intenzíven, rendszeresen, legalább fél percen át :)
2015. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam ☺
2015. aug. 10. 16:06
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

Látom ahogy a fájások erősödtek úgy a kicsi is kényelmetlenül érezte magát és jobban mozgott. Ne aggódj,figyelgesd az órát,hogy ha érzed,hogy fáj. Amikor 20,15,10,5, percesek akkor már tuti,hogy beindult a szülés. Érdemes elkezdeni pakolni az indulásra készülni,hogy ha érzed az első 5 percest. Bár nem mindig ugyanúgy van mindenkinél. Nálam a következő történt:

27 én éjjel kicsit fájdogált a derekam meg a hátam,aztán napközben olyan fura volt a közérzetem. Tudtam,hogy nemsokára szülök,mert 24-re voltam kiírva és ehhez képest túlhordtam. 28-án,mint írtam 10:46-kor úgy éreztem mintha rendes időközönként jönne a fájás. Ránéztem az órára,megjegyeztem az időt. Pont akkor mentem NST-re. Semmi összehúzódást nem mutatott a gép,de szóltam bent,mert éreztem,hogy megint jön egy,de egész enyhe volt még, és megint 20 perc telt el. Megvizsgáltak,kicsit nyitott volt a méhszáj,de hazaküldtek és mondták,hogy ha 2 órán át 10 perces fájások lesznek menjünk be. Na mire hazaértünk már 10 percesek voltak,a 15 perces kimaradt. Volt pár 20 perces,aztán délután 2-kor hirtelen 5 percenként jöttek. Bementünk,de letoltak,hogy ugyanúgy áll a méhszáj,korán mentünk. Mondtam,hogy előzőleg mit mondott a doki, így befektettek a szülőszobára. 17:10-ig egész jól elvoltam aztán hirtelen 2 percesek...kimaradt a 3 perces is. Na ott azt hittem megbolondulok,mindenhogy fetrengtem már. Végül burokrepesztés,mert feszült de nem akart magától repedni. Na onnantól a falat tudtam volna marni úgy fájt. Aztán már hajnal 1-kor,mire bejöhetett anya hozzám ( a párom nem mert) már alig bírtam ébren maradni ki volt száradva a szám,rojtosra. Hánytam minden bajom volt. Azt mondták örülhetünk ha ebből reggel 10 fele lesz gyerek...már kézzel is tágítottak. Az nst már 100-as erősségű fájást mutatott,csillagokat láttam,csak gázt kaptam epidurált nem...végül 2-kor a tolófájások jöttek,de nem nyomhattam mert nem voltam elég nyitott. Aztán mondták,hogy na talán 5-re meglesz. Mondtam a dokinak,hogy tuti hamarabb jön mert érzem,hogy ha nem nyomok és meghalok...végül 3:20-kor megvizsgáltak nagy könyörgés árán aztán a szülésznő felpattant,hogy azonnal szedjék szét az ágyat jön a gyerek. Jött a doki mindenki még a takarító is nézelődött...nyomtam 5-öt és kijött a bébikém 3:40-kor. Varrtak aztán 2 órát lehettem együtt a kicsivel még ott lent aztán felvittek az osztályra és hozták nem sokkal később a kicsit. Bocsi,hogy ilyen hosszú lett és nem igazán a témához kapcsolódik de gondoltam jobb ha tudod. Mivel császárod lesz,a burokrepesztés és a tágítás kimarad :D Ja és egyébként busszal voltunk,szóval külön jó volt hazamenni...

2015. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
9-es vagyok,nekem még a szülés közbeni nst-n is csak csúcsok voltak még a 2 perces fájásoknál is...egyébként a papír alsó részén nem jelezhet hibát,az a méhösszehúzódásokat méri és hidd el nekem,ha felmegy 100-ra vagy attól feljebb mint nekem akkor betojsz...A CTG leleten 50-től felfelé számít fájásnak a görbe. A jósfájásoknál csak 1-1 kiemelkedő csúcs van, a valódi fájásoknál szép periodikus görbét látsz, amik egymás után követik egymást.
2015. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!