Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a legujabb...

Mi a véleményetek a legujabb genetikai vizsgálatról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a Bp. levö majd 40000 ft genetikai vizsgálatról.uh plusz vérvétel.felénk ezt szajkozzák a dokik,s rossz szemmel néznek rád,mert nem mégy el.kezdem magam rosszul érezni a babám miatt,hogy nem nézetem meg.rossz anya vagyok.
2015. aug. 11. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
HA valaki annyira hülye, hogy mindenféle vizsgálatra rá lehet beszélni - mert különben "rossz anya", annak nem kellene szaporodnia.
2015. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Felőlem aztán nyugodtan nézhetnének rám rossz szemmel, attól még nem mennék el rá, hacsak nem lenne valamiért különösen indokolt.
2015. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez a vizsgálat pontosan?
2015. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a genetikai vizsgálat, Down-szűrés. A MÁV-ban pl 10 ezer forint.
2015. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy a kombinált szűrésről beszélsz.


Egyrészt ez NEM új vizsgálat és nem csak Budapesten elérhető.


Talán azért van csak mostanában jobban a figyelem központjában, mert a nemrég eltörölt, rég elavult AFP leginkább elérhető alternatívájáról van szó, amit még nem emeltek be a kötelező vizsgálatok közé, így csak költségtérítéses vizsgálatként érhető el.


Egyébként csak a vérvételi része fizetős, az ultrahangot el lehet végeztetni állambácsi kontójára is, és úgy jóval olcsóbb, kb. 10 körül kijön.


Ha már hőbörögni akarsz, javaslom figyelmedbe a 165000-200000 közötti áron igénybe vehető Prenatestet és a Nifty tesztet.

2015. aug. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legújabb? Én nem tudom... 1 éve szültem, akkor is volt vmi kombinált teszt. Nekem minden eredményem/ plusz ugye a babáé is tökéletes lett. De UH-n a nő elég bunkón beszólogatott, h el kéne menni, mert akkor is lehet Down-os, ha erre semmi nem utal. Nem mentem el. Ha vmi nem lenne OK, ha nem lenne tökéletes vmi eredmény, vagy megnyugodnék, h semmi baj, akkor elmennék, hiába 40 vagy 100 ezer.

De ettől nem vagy rossz anya!

2015. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

A genetikai vizsgálatról alkotott véleményem érdekel, vagy inkább azt szeretnéd, ha az orvos által Benned keltett bűntudatot csitítanám?


Én elmentem a vizsgálatra a korom miatt (41). A magam megnyugtatására valószínűleg megcsináltattam volna ezt a kombinált tesztet akkor is, ha a korom miatt nem lett volna indokolt. Szerintem hasznos dolog.

Az én esetemben magzatvízvétellel paráztatott volna a nőgyógyászom, amit én alapból elvetettem már az elején. Még 2 alkalommal megemlítette, pedig a kombinált teszt eredmény láttán felcsillant a szeme, hogy nagyon megnyugtató az eredmény.

Picit nekem is volt lelkiismeret furdalásom, de kitartottam az érzésem (Magam) mellett, hogy minden rendben a kislányommal, és a szúrással nem fogok kockáztatni. 28 hkm

2015. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy a következő ilyen bűntudatkeltés a Rota oltás lesz, az valóban 40 rugó. Már első alkalommal jön a háziorvos, és terrorizál, hogy rosszat akarsz a gyerekednek, ha nem adatod be. Ugyanilyen ez a kombinált teszt is. A legtöbb szülő saját megnyugtatására dönt úgy, hogy megcsináltatja, beadatja. Én kombinált tesztet nem csináltattam, de a Rota oltást beadattuk a kisfiamnak.
2015. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!