Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez összefügghet a születési...

Ez összefügghet a születési körülményekkel?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet összefüggés a között, hogy valaki császárral születik, vagy bármilyen más módon úgymond akadályoztatva (pl. köldökzsinórral a nyakán, fogóval..stb.) és aközött, hogy nem szívesen / önként vállalja valaki a kihívásokat később?


Úgy értem, hogy aki császáros (...stb) ott ugye a baba tulajdonképpen nem tud megküzdeni az adott helyzettel, ami sokak szerint nagyon fontos lépés a későbbiekben, mármint hogy átverekedje magát a szülőcsatornán, mert ezzel erősödik / edződik a baba, ez állítólag a legelső lépése az emberi küzdelmeknek.


Szóval aki nem tud küzdeni ebben a legelső pillanatban bármilyen okból kifolyólag, az kihatással lehet későbbi életére? Pl. nem lesz elég bátor, kezdeményező, esetleg túl hamar feladja a küzdelmet úgy általánosságban..stb.?



2015. aug. 12. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés. A hüvelyi szülést népszerűsítő, pártoló ősanyák szeretik ezt terjeszteni.
2015. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én császárral születtem és rám nem igaz.
2015. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ember lélektana jóval bonyolultabb, minthogy a születésnél pro/kontra eldőljön bármi. Az első 20 év alatt annyi külső hatás éri, hogy leginkább azok és a veleszületett személyiség összessége határozza meg a későbbi viselkedését.

A születésnek ahhoz van csak köze, hogy oxigénhiányos-e valaki, mert akkor lehetnek behozhatatlan lemaradásai.

2015. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden igazán komplikált és veszélyes természetesnek induló szülés a végén sürgősségi császár lesz, szóval nem igaz. Sokkal többet végigszenved az a baba, ahol 48 órán át vajúdott az anyuka és még azután viszik őket a műtőbe annál mint aki 1 óra alatt túl van az egészen álomgyors szüléssel.

Amúgy engem anyukám természetesen szült, pedig császárral kellett volna (30 éve nem volt ennyire jó ultrahang mint manapság, nem vették észre hogy az kéne), majdnem belehalt a szülésbe, vérátömlesztés meg minden volt és én is kis híján ottmaradtam,eltörtek a kezeim miközben jöttem ki, szóval azt hiszem én szenvedtem eleget. Mégis nagyon visszahúzódó és félénk vagyok, emberek közt se igazán szeretek lenni. Ha igazad lenne, akkor én most kiemelkedően sikeres és bátor lennék hisz rengeteget szenvedtem.

Az élet nem ennyire fekete és fehér, ahogy írod, főleg hogy senki se tehet róla ha komplikáció van. Ráadásul a természetes szülés pártiak mindig elfelejtik hogyha komoly gondjuk lesz természetes szülés közben, akkor persze jó a sürgősségi császár és nem rontja a statisztikájukat.

2015. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bátyám 44 évvel ezelőtt faros baba volt, azóta is sz..ik a világra. :D

Na, jó, csak vicceltem.


Kizárt, hogy lenne ilyen összefüggés, ennyire nem lehet általánosítani. Csak gondolt el, régen nem volt ennyi császár (sőt nagyon régen meg nem volt egyáltalán), az emberi életutak akkor is különbözők voltak.

2015. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Ezek a tulajdonsàgok szemyiségtìpus függők, és fejleszthetők is.


Pedig nem vagyok alapvetően csàszàr-pàrti.

2015. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

" Bátyám 44 évvel ezelőtt faros baba volt, azóta is sz..ik a világra. :D "


Áh, ez mekkora volt, sírtam, köszi :D

2015. aug. 13. 11:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt az elméletet szerintem unatkozó pszichomókusok találták ki. Egy ember személyiségét sokkal több minden határozza meg, mint hogy hogyan jött a világra ( jellem, neveltetés, családi környezet).

Amikor a fenti elméletet előadtam a férjemnek, alig bírta a röhögést abbahagyni. Én ugyanis sürgősségi császáros baba voltam annó. Viszont ritka makacs és küzdő személyiség lettem, a szakmámban, sportomban is addig kaparok mindig, amíg el nem érem, amit akarok, minél nehezebb, annál fanatikusabban küzdök érte.

A férjem szerint ez nagyon rossz tulajdonságom, és örül hogy nem ternészetes úton születtem, mert bele sem mer gondolni abba, milyen lennék...

2015. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!