Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ettől lehet valami baja a...

Ettől lehet valami baja a babának? Egyáltalán ez mitől van? Valaki volt terhesen hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes leszek.Az a problémám,hogy több mint egy hete vagy be van dugulva az orrom vagy fújom és hiába fújom nem ürül ki.Már egy kis üveg orrcseppet elhasználtam-Ma voltam dokinál aki felírt egy másik orr sprayt kimondottan allergiára.Nem tudom használni fog e.Meg ezt már elviselni nem lehet olyan kellemetlen.Rendesen az orromból beszélek.
2015. aug. 17. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen orrcseppet használsz? AZ okozhat problémát, nem az orrdugulás!

A legtöbb orrcsepp terhesen nem használható.

Ha szteroidos (allergiára olyat írnak általában) meg végképp nem.


Tengervizes mehet.

2015. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az orvos megvizsgált vagy csak orcsöppet írt fel?

Mert az csak tüneti kezelés, az okot kellene megkeresni. A legvalószínübb, hogy melléküreggyulladásod van, erre megfelelö gyógyszereket tudnak adni, amit terhesen is szedhetsz.


Emellett mindenképpen figyelj, hogy sokat igyál. A kamillás arcgözölés is sokat segíthet.


AZ orrcsepp/spray nem feltétlen tesz jót, minden esetben meg kell mondani az orvos(ok)nak, hogy terhes vagy, mert aszerint adnak valamit.

2015. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nekem a doki írta fel.Tudja,hogy terhes vagyok.Olvastam,hogy nem lehet orrcseppet használni.De direkt megkérdeztem.Először vibrocilt használtam.Most pedig allergiára rihinocort aqua 64.Ez írta.
2015. aug. 17. 15:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha ez nem hat akkor fül orr gégészetre kell mennem.Lehet orrpolipom van.Torkom nem piros.Így nem hiszem megvagyok fázva.
2015. aug. 17. 15:17
 5/12 anonim ***** válasza:

A vibrocil egyáltalán nem használható terhesség alatt, a másik "megfontolás" tárgya, de szteroidos, így kerülendő.


Terhesség alatt teljesen normális egyébként az orrdugulás. Hormonális oka van.

2015. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább kamillázz akkor. Szerintem ugyan ezeket az orrsprayket nyugodtan használhatod a terhesség alatt, de jól látszik, hogy nem használnak, úgyhogy felesleges.


Forralj kamillát egy lábasba, hajolj fölé, takard le a lábast és a fejed egy jó nagy törölközővel, és lélegezz mélyeket. Két nap alatt rendbehoz.

2015. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most kamillát fogom kipróbálni.Remélem segít!
2015. aug. 17. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első terhességemnél olyan olyan orrdugulásom volt, mint még soha azelőtt. Korábban is gyanakodtam, hogy esetleg allergiás lehetek, de addig nagyon enyhe tüneteim voltak. Valahol a 15.hét környékén mentem el allergia vizsgálatra, ahol be is bizonyosodott a dolog. A doki mondta és azóta már olvastam is, hogy sokaknál jön ez ki terhesség alatt ilyen nagy mértékben. Nekem Awamys orrsprayt írtak, bár tudtommal szteroidos, de azt mondta a doki, használjam nyugodtan. Ez több, mint 5 éve volt, azóta is használom, most, a második terhességem alatt szintén, egyelőre nincs is semmi orrdugulásom. Szerintem hasonló lehet nálad is.
2015. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor te azóta egyfolytában azt használod?
2015. aug. 17. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, egyfolytában. Közben volt egy orrsövény-orrpolip műtétem, és azt mondta a doki, hogy attól alakulhatott ki, hogy sokáig kezeletlen volt az allergiám. Még meg is akarta emelni a napi adagot, de bevallom, nem fogadtam szót. Napi egy-egy puff, terhesség alatt is, és egyelőre teljesen elkerül az a panasz, ami korábban volt (és mint írtam, megszűnt, amint felírták a sprayt). 25 hetes vagyok amúgy.
2015. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!