Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák Titeket mivel...

Kedves kismamák Titeket mivel fárasztanak a kedves rokonok barátok?

Figyelt kérdés

Például.. Boltban sétálunk barátnőmmel. Megláttam egy etetőszéket gondoltam megnézem.

Egyből kaptam: Jaj nem kell az még neked. (23 hkm :D)

Vagy.. Nem tudsz aludni este? Ennél majd csak kevesebbet fogsz aludni.

Ennyit híztál? Nem baj.. leszel ennél még nagyobb is. (aranyos :D)

És rugdos már a baba? Mondom igen néha elég kellemetlen.

Oh fog az még fájni..


És még sorolhatnám.

Kezd mindenki az agyamra menni.. :D


2015. aug. 18. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Le..arom tabletta... egyik füleden be, a másikon ki.

Készülj fel: a várandós anyánál több "jó tanácsot" már csak a kisgyereket nevelők kapnak.

4 gyerekes

2015. aug. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

"Most aludd ki magad, később nem lesz rá lehetőséged"

Mintha el lehetne tenni a mostani alvásmennyiséget ínségesebb időszakokra.


Illetve ez más, de anyósom ismerőseinek a kommentjein dohogtam tegnap egy sort: "életed legszebb időszaka elé nézel" - nem én, anyós. Meg "várjuk a képeket" - tőle ugyan ne! Nem lesz belőle FB baba, amikor én se vagyok fent! Személyesen lehet majd csak képeket mutogatni.

2015. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

:-D

Hát én kaptam mindent...sőt azok ellenkezőjét is!

Szóval sz..rd le!

Bármit csinálsz, valaki úgyis beszól!

2015. aug. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Engem a férjem fárasztott, amikor először kezébe került a terhességgel kapcsolatos (jó nagy képes, kevés szöveges) könyv, hogy mit ehetek, és milyen melltartót kell viselnem:D


Hordozni akarom a gyereket, nem akarok babakocsit, csak ha nagyon muszáj, de előre tuti nem fogjuk megvenni. Anyukám meg a tesóm próbálkozott többször, hogy az így meg úgy nem jó a babának, mikor nem olvastak a témában kb. semmit, csak a rémhíreket a túl merev kengurukról,amibe túl pici babákat tettek be. A gyerekemnek nyilván nem akarok rosszat. Szerencsére őket viszonylag könnyű leszerelni.


Most a rokonlátogatáskor mindegyik leendő dédi elmondta, hogy majd így meg úgy fog rugdosni a gyerek... jó, ezt én is tudom:D


Amúgy eddig jók a tapasztalataim, nagy beleszólni akarás eddig nem volt, a tanácsokat meg őszintén szólva én szívesen meghallgatom, úgyis én fogom eldönteni, hogy mit tartok majd meg belőle, és már kaptam nagyon jó tippeket is.

2015. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szólt senki semmit, egyedül boltokban (élelmiszerboltban is!) kaptam lábrángást attól, hogy amint látható méretű lett a hasam, a korábbi "hölgyem" megszólítás "anyuka" lett. Egy idő után én meg boltosnak és pénztárosnak hívtam őket, akkor kapcsoltak.


Illetve apósomnak volt egy olyan rettentő elmés kirohanása, miszerint én miért nem fogadok el családi ebédnél tortát és pálinkát (terhességi diabétesz miatt diétán voltam). Mondta mindezt úgy, hogy ő maga is cukorbeteg és tüntetőleg betolt 3 nagy szeletet.

Mondtam, hogy én szeretnék még tovább élni, mint 5 év. Utána csendben kanalazott tovább mindenki.

2015. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

20 hetesen mikor még semmit sem hiztam, a férjem aggódott a baba miatt. Alig tudtam megértetni vele, hogy így a jó neki is.

Most meg a családban többen jönnek azzal, hogy nem fogjuk a kiírt dátumig kihúzni. Milyen alapon? Mert nagy a hasam és a "szuper pontos" uh szerint nagyobb a baba 1-2 héttel. Kb háromszor húztam a számat meg elmondtam a véleményem de már nem érdekel, ahogy írták is egyik fülen be, a másikon meg ki. :)

2015. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejfölös csülkös bablevest főztem a múltkor, mamám megszólalt: azonnal hagyjam abba az evést, nehéz étel, megárt (nem ettem sokat, nem ártott meg.

Szalonnát sütöttünk, megettem 1 szelet kenyeret, mamám: azonnal hagyjam abba az evést, megárt (nem ártott meg).

Leveleken voltunk tegnapelőtt a tónál, úsztam egy jót (szép tiszta a vize, tele van kagylóval): meg ne fürödjek benne! Miért? Szabad vízben lehet, csak strandon nem.


Szerencsére mamám nem tud minden nap fárasztani vele, mert nem egy városban lakunk. Meg leszerelem hamar.


Anyám meg folyamatosan azt hajtja, hogy kérjek császárt, kérjek epidurált....és nem érti meg, hogy nem akarok. Én hüvelyi szülésre készülök, érzéstelenítésnek pedig gázt akarok. Csak anyám traumatizálódott a szüléstől, fiatal is volt, (24 éves), és valami démoni szörnyeknek tartja az orvosokat. Olyanokat mond nekem, hogy halálfélelme volt, mikor engem szült, meg ilyenek.... De megpróbálom azt, hogy egyik fülemen be, a másikon ki.


Húgom sem tud segíteni, mert neki toxémia miatt császár volt. (elefántláb, egyebek....szerencsére megúszták)


Próbálok nyugodtan készülni, szerencsére még sok időm van, 10 hetes vagyok :).

2015. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem a hassimogatással tudnak kikergetni a világból. Kb. a 28-29. hét környékén lehettem mikor Anyósomék házassági évfordulója volt, lementünk hozzájuk és jött a sok barát rokon. Én kis naivan kint ültem a hintaágyban, mikor egyik pillanatról a másikra a semmiből előugrott Anyósom egyik barátnője és azonnal elkezdte simogatni a hasam. 2 perc után persze azért megkérdezte, hogy szabad-e...

Viszont én holnap kezdem a 37. hetet és már mindenki más rajtam kivül jobban tudja, hogy én hogy akarok majd szülni, mit fogok bevinni a kórházba, hogy jutok el oda, stb, stb. Úgyhogy készülj fel ez még csak a kezdett, belejön ebbe rokonság, amint elkezded a 30. hetet, és onnantól aztán nincs megállás. Kitartást!! :)

2015. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaj istenem :D


Nővérem volt a legjobb. Vasárnap átmentünk a párommal. Mondtam neki igyon nyugodtan ha szeretne majd én vezetek haza.

Telt az idő.. 9 kor már jeleztem a neki ,hogy.szeretnék indulni haza mert fáradt vagyok.

Jó még ezt meg szeretné inni.

Nővérem kislánya (4 éves) már elég nyűgös volt. Mikor sírni kezdett akkor mondta neki tesóm, hogy majd én alszok vele. Vigyem be.

Mondtam,hogy nem.. én indulok haza. Mert fáradt vagyok.

Erre én lettem a szemét hogy ne legyek már ilyen. A párom decembertől már nem tud.. Nem fog inni. ( dec. vagyok kiirva) ők beszélgetni szeretnének még. Vigyem addig be aludni a gyereket..

Hozzá kell tennem mindig mindenben segítek a nővéremnek. Előző héten is rohantam vigyáztam a gyerekre.

De elég volt...

2015. aug. 18. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most ne sértődj meg kérlek, de akkor és ott meg kellett volna húzni azt a határt. Mármint neked, hogy azért tudják, hogy mit lehet és mit nem. Szerintem ülj le a pároddal és ezt beszéljétek is meg, mert nálunk él az a megállapodás, hogy ha én nem érzem jól magam, fáradt vagyok, stb. azonnal indulunk, nincs kibúvó. Akkor még a megmaradt sörét is megissza két perc alatt. De ezt ne hagyd, főleg, hogy még csak 23 hetes vagy, leszel te még sokkal fáradtabb, és lesz az a pici a hasadban olyan nehéz, mintha egy követ cipelnél. Lehet, hogy még csak a félidőt lépted túl, de szükséged van a pihenésre és ezt a párodnak is meg kell értenie.
2015. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!