Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt dohányzó kismamák, hogy...

Volt dohányzó kismamák, hogy sikerült leszoknotok a cigiről? 5+4hkm

Figyelt kérdés

Teljesen elkeseredett vagyok. Mióta pozi lett a tesztem a napi egy doboz cigimet lecsökkentettem 5-6 szálra.

Egyet sem szeretnék elszívni, tegnap nem gyújtottam rá, de ma du. elszívtam egyet.

Nagyon rosszul vagyok, ha nem gyújthatok rá, szédülök, remegek az idegtől, viszont a kisbabámat féltem, és nem szeretnék neki rosszat! Segítsetek, kinek, hogy sikerült ezeken túllendülnie???


2015. aug. 21. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Ha tényleg le akarnál szokni, akkor már régen ezt modtad volna: ez volt az utolsó szál, slussz, vége. 2-3 hétig idegbeteg leszel, de kit érdekel. Így meg csak kerülgeted a kását és nyafizol.
2015. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elektromos cigi?Próbálj nikiton mentését,vagy ha nem megy akkor nagyon keves nik. tartalmut. ( 3 mg alattit)
2015. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
én mikor pozit teszteltem 4+3 hetes voltam. másnaptól munkahelyen nem gyújtottam rá csak otthon 2-3x. 5 nap alatt elfogyott a doboz cigi, és nem vettem másikat. hiányzott főleg hogy a férjem ugyan úgy cigizett, de muszáj volt nem rágyújtanom. neked is menni fog. nagyon ügyes vagy hogy ennyire le tudtad csökkenteni a cigi adagodat. ha napi 2-3 szálat elszívsz még 1-2 hétig akkor sincs baj. csak kitartást.
2015. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

En az előző terhességemnél mikor pozitívat teszteltem, akkor elszívtam egy fél szálat, onnantól nem gyújtottam rá. Társaságban főleg hiányzott, de olyankor mindig beugrott az a kép, hogy beteg a babám és erről csak én tehetek. Most a második terhességemnél már előtte lecsökkentettem. Pozitív teszt előtt meg abba is hagytam. Szóval én ilyen saját lelki terrort alkalmaztam.. Hogy hogy fogadnám el, hogy én voltam a gyenge, ezért lett baj.. Meg hogy ott az a pici szuszogó, álmában szopizó, babaillattal körbelengett kis csomagocska.. És lehetett volna egészséges.

Próbáld ki. Az idegbetegséget mindenki könnyebben megemészti, mint hogy bármi baj legyen a babáddal! Sok sikert:)

2015. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a babám egészségét tartottam szem előtt és nem a saját akaratomat. Elszívtam egy cigit, majd megcsináltam a tesztet, ami pozitív lett, viszont a teszt előtti volt az utolsó szálam, onnantól fogva egy szálat sem szívtam el. És nem esett nehezemre, nem hiányzott. Mert nem azt néztem, hogy hú, de kívánom, hanem azt, hogy egy szállal is mérgezem a gyerekem, amit meg nem akarok.

Elhatározás kérdése az egész. Le akarom tenni? Igen, vagy nem? Ha nem akarod letenni, akkor nem is fogod.

Ezt csak úgy lehet, hogy elgondolkozol rajta, hogy ki az első. Te vagy a baba? Ha a baba, akkor nem jelent gondot letenni a cigit.

2015. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Úgy álltam hozzá, hogy magamat mérgezhetem, de a gyerekemet nincs jogom mérgezni! Aztán a természet is rásegített, ahogy ezt eldöntöttem, rá két hétre jöttek a terhességi tünetek, hányingerem volt már a dohányfüst szagától is.
2015. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kb 15 év dohányzás után , amikor pozitív lett a teszt, nem szívtam többet. Ennek 3,5 éve.

Nekem simán ment, pedig nem napi 1 szálat szívtam előtte.

2015. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Utolsó, én is ebben reménykedtem, hogy de jó lesz, majd ha hányingerem lesz nem kívánom a cigit, és pikk-pakk leteszem, de sajnos nekem még csak émelygéseim sincsenek! DE! Nem adom fel, holnaptól egy szálat sem szívok! (ha nem bírom már, akkor lehet egy fél nikotinrágót elrágok, de semmi cigi!) Nekem is a baba az első, de tényleg, és félek, hogy a cigi miatti stressztől többet ártok neki!!! Bízom benne, hogy ez-az idegeskedés nagyon hamar el fog múlni!

2015. aug. 21. 16:09
 9/17 A kérdező kommentje:

Bocsi 6-osnak szántam.

7-es és nem voltak elvonási tüneteid?

Én is kb. 15 éve dohányzom, 29 éves vagyok.

2015. aug. 21. 16:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű volt. Megláttam a két csíkot a teszten, és nem gyújtottam rá többet, mert tehesen nem lehet dohányozni és kész. Pedig 12 éve cigiztem, és szerettem is. Pedig kívántam egyébként, az első hetekben nem, mert nagyon hányós és rosszullétes voltam, utána viszont igen. Már megszületett, most a szoptatás miatt nem cigizek, pedig kívánom. Mert ahogy terhesen, úgy szoptatás alatt sem lehet cigizni és pont. Nincs kiskapu, nincs mentegetőzés, aki ilyet csinál, az mérgezi a babáját, undorító dolog.
2015. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!