Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hónapos terhességet el...

5 hónapos terhességet el tudok titkolni a munkáltatóm elől?

Figyelt kérdés
Akkor jár le a próbaidőm, amikor 5 hónapos terhes leszek. Elég duci vagyok, 30 kg felesleg van rajtam így talán nem látszik majd?
2015. aug. 24. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Eltitkolni eltitkolhatod, csak kérdés, hogy ezekután mennyire korrekt viselkedést vársz majd el a munkaadótól?

Ráadásul próbaidő alatt szokott lenni üzemorvosi vizsgálat, neki köteles vagy elmondani, ha a főnöknek nem is, mert ő adja ki az alkalamasságit a munkakör betöltésére illetve jogilag tilos neki hazudni. Nem mondhatja el a főnöködnek, h mi van veled, de azt mondhatja h nem vagy alkalmas a munkakör betöltésére. Szóval a lényeg, hogyha kiderül, h az üzemorvosnak nem mondtad el esetleg abba beleköthet és kirúghat hiába vagy terhes.

2015. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez nagyon korrekt lenne :). Letelik a próbaidőd, és másnap mondod: jaj, elfelejtettem mondani, 4 hónap múlva szülök.

Amúgy azért is nehéz eltitkolni szerintem, mert próbaidő alatt hogyan oldod meg, hogy elmenj a vizsgálatokra? Mindig szabit kérnél? (Próbaidő alatt ugye....?)

2015. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha duci vagy lehet, hogy sikerül, már most kezdj el bővebb pulcsikat hordani, ősszel könnyebb eltitkolni. Tudom, hogy ez milyen "szemétség", de az is az, ha ezért kirúgnak.
2015. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el tudod titkolni, de azon ne caodalkozz ha mondvacsinalt okon fegyelmivel rug ki, amint kozlod vele!


Vagy ha kozos megegyezessel akar kirugni, nem fogod alairni??? Ebbol is fegyelmid lesz..


Ne akard sakkba tartani a fonokod, ha meg megteszed, ne csodalkozz, ha "szemet" lesz veled!!

2015. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Határozotlan idejű szerződéssel vagyok ennél a cégnél 3 éve, csak az új munkakörhöz lesz a próbaidő. Ha nem válik be, akkor visszakerülök az előző helyre, ahol emelgetnem kell és ott nem tudnék terhesen dolgozni. Üzemorvoshoz nem kell mennem mert nem rég voltam. Akkor még nem volt baba.
2015. aug. 24. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem válik be, akkor visszakerülök az előző helyre, ahol emelgetnem kell és ott nem tudnék terhesen dolgozni."

Emiatt szerintem akkor nem kell titkolóznod és aggódnod. Ha egy adott munkakört terhesen nem tudsz betölteni, akkor a munkáltatód köteles másik, terhesen is elvégezhető munkát biztosítani neked, vagy ha nem tud ilyet felajánlani, mentesít a munkavégzés alól a terhesség idejére, és továbbra is az eddigi béred jár.

2015. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolnék. Én vékony vagyok, és mégis el tudtam volna titkolni mindkét terhességemet akár a 24. hétig, mert annyira pici volt a hasam.

Ebben a mai világban farkastörvények uralkodnak, és aki mer az nyer. Szerintem várd meg a próbaidő leteltét, és akkor mondd meg. Hozzáteheted, hogy sajnos későn derült ki, eü okok miatt a terhességed. Amúgy senki nem kötelezhet a terhesség bejelentésére, és a munkáltatós sem a becsület szobrai általában.

2015. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolso! Mi ertelme titkolni? Szerinted egy fegyelmi jol mutat az oneletrajzon??
2015. szept. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És vajon mi állna az azonnali hatályú felmondás indokolásában, ha már ennyire jól értesz a munkajoghoz, kedves utolsó?
2015. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!