Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a terhessege alatt szenhid...

Aki a terhessege alatt szenhidrat-dietat tartottak, azoknak hogy alakult a sulyuk a kesobbiekben?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok 2. Babammal. Meg nem voltam terheleses vizsgalaton, de a vedonom javaslatara 3 hete tartom ezt a dietat.

2 kg-ot fogytam eddig. Nem ez volt a cel persze, hanem a sulyom tartasa, de persze nem banom a fogyast sem. Remelem artani nem art azert.

Kivancsi lennek hogy mas is fogyott ezzel a dietaval? Vagy vmit rosszul csinalok es nem szabadna fogynom? Eszek rendesen, 5x egy nap, ehesnek nem erzem magam.

Koszi a valaszokat!


2015. aug. 26. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy, hány kiló, mennyivel lettél terhes!


Ha ugyanis túlsúlyos vagy, akkor nem gond, ha fogysz, ha eleve túl vékony voltál, akkor viszont komoly baj is lehet belöle.

2015. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én már előtte is így éltem. Terhesség előtt fogytam tőle, 25kg-t összesen. De mióta várandós lettem, híztam. Nekem fontos volt mellette a sport is, és azt most teljesen elhagytam. 30.hétig 10kg-t híztam így.
2015. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én túlsúllyal kezdtem a második terhességem, a cukrom magas lett, így ch diétán voltam. Szüléskor a kezdő súlyom alatt voltam 4 kilóval. Nem nézték jó szemmel, mert elvileg azt mondta a dokim, hogy nem kellene fogynom, de nem csináltak belőle ügyet.
2015. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ezzel a diétával beáll az ideális súly. ha túlsúlyos vagy akkor fogysz, ha túl vékony vagy akkor meg hízol...

én vékony voltam, híztam. 50kilósan kezdtem a ch diétát és 62kilósan mentem szülni.


de az is lehet, hogy nem jól csinálod a diétát, mondjuk egy védőnő gondolom nem épp szakszerűen mondja el, nekem a kórházban tanították meg 2 nap alatt és utána is sokat bújtam a netet. minden ch-t pontosan mérsz szárazon és figyeled, hogy mikor lassú és mikor gyors?

2015. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Terheléskor derült ki, hogy a nagylánnyal cukros lettem. 160-as diétára voltam fogva. Össz 7 kg-ot híztam és 5 kg mínusz lett a kezdősúlyból, mire hazamentem a kórházból.
2015. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos tulsulyos vagyok, ezert is javasolta a vedonom ezt a dietat.

Kaptam egy leirast, amin etrendek vannak, de az h mi a gyors es mi a lassu felszivodasu ch nincs benne reszletezve.

En is a netet bujom, a kaloriabazis.hu segitsegevel allitom ossze az etrendem.

Amugy sokszor az az erzesem, h ennyit meg a dieta elott sem ettem. Tenyleg ennyire szamit, h mit eszik az ember.


Reggelire altalaban abonetett eszem, 4 db-ot, felvagottal, zoldseggel

Tizoraira iszom a napi tejeskavemat, edesitovel es esetleg eszem hozza egy zabfalatok kekszet

Ebedre ma pl. Lecsot ettem bulgurral es rozskenyerrel

Uzsira alt gyumolcsot eszem, keksszel

Vacsira pedig rozskenyerbol szendvicset csinalok.


Persze gondolom h van meg mit tanulnom a helyes taplalkozasrol, de remelem azert nagyon nem lovok melle ezzel ahogy csinalom.


Koszonom a valaszaitokat, kivancsi vagyok hogy alakul majd a tovabbiakban a sulyom.

2015. aug. 26. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:

hát ennek az étrendnek semmi köze a 160g-os szénhidrát diétához... ha tényleg szeretnéd csinálni akkor menj el diabetológiára, más ne egy fogyókúrás oldalon próbál meg kiigazodni egy szénhidrát táblázaton.


a 160g-so diétánál megvan adva mikor mennyi ch-t ehetsz pontosan. se többet. se kevesebbet és igencsak számít, hogy mikor eheted a gyorsat és mikor a lassút. pl. 10óraira nem ihatnál tejet... a gyümölcsből nagyon keveset ehetsz, uzsira lehet tejterméket fogyasztani. az utóvacsora a gyümölcsé, 1 alma mondjuk.

szóval se a mennyiség se az amit fogyasztasz akkor, ne illik bele ebbe a diétába. kalóriát meg semmiképpen nem számolunk

2015. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

En sem a kaloriat szamolom, hanem a ch-t. (Ezen az oldalon mindennek megvan a ch erteke is)

Jelenleg, mivel nem a magas cukor miatt csinalom a dietat, 200 grammos dieta van nekem "eloirva". A nap vegere, szamitasaim szerint kb 170-et szoktam osszehozni.

Tudom h nem ehetek sok gyumolcsot. Kb 3 szem szilvat szoktam enni, most h szezonja van. (Ez kb 10 ch)

Koszi az eszrevetelt amugy, majd megprobalom beepiteni az irottakat.

Ha nem is a szigoru ch dieta szerint csinalom ezek szerint, azert remelem hasznomra valik ahogy most etkezem. :-)

Jovo heten megyek terhelesre, ha esetleg kiderulne h baj van, akkor ugyis elmegyek egy diabetologushoz, aki gondolom rendesen meg fog tanitani mindenre.

2015. aug. 26. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:

ezzel semmi gond nincs, de amit te csinálsz az nem ch diéta. mint írtam annak az a lényege, hogy pont annyi ch-t fogyassz amennyi elő van írva és akkor. ha 200 körül ennél, de 170-et eszel és csak úgy számolgatod, hogy nap végére annyi legyen, az nem az :) ki van számolva, hogy a szervezetednek mikor mennyi kell, tehát ebédre, reggelire, vacsorára, utóvacsorára, és abból mennyi a gyors és lassú.

amit te csinálsz az max egy fogyókúrás étrend, még az egészségeshez sincs sok köze ;)

2015. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 eve eszem így. Rengeteg a hiba abban, amit írtál. Ha írsz privit segítek. De egy dietetikus nem ártana neked a jövőben. Ez így kiegyensúlyozatlan nagyon.
2015. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!