Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a terhesség első harmadában jelentkező vérzés jelentkezéséről? Kaptatok rá gyógyszert? Dózis? Végkifejlet?

Figyelt kérdés
5 hetes megállapított terhességnél kezdtem vérezni. Kezdetben rózsaszín volt. Még nem volt szívhang. Azután felerősödött, egészen menstruáció jellegű. Többször látott orvos az elmúlt napokban, babó megvan, szépen fejlődik, bár tegnap még nem volt szívhang. Nagyon nehéz pozitívnak maradnom. Topog-e valaki hasonló topánkában?
2015. aug. 30. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Két terhességem közül az elsőnél véreztem. 7 hetes voltam, egy szép péntek délután hazaértem, bohóckodtunk a férjemmel, majd elszaladtam pisilni, és K.O.: vér volt a bugyimon. Azt hittem, belehalok. A férjem azonnal hívta a dokimat, aki rögtön be is rendelt vizsgálatra. Pici hematóma volt a petezsák körül, de pulzált a pici szíve. Kaptam Duphaston-hormont, 2 hét szigorú fekvés... senkinek nem kívánom. De a végkifejlet nagyon pozitív: egy 2,5 éves szövegláda, aki nélkül sokkal kevesebb lett volna a világ. Így utólag tudom, hogy Neki meg kellett maradnia, hogy élhessen a földön egy olyan fantasztikus kiskrapek, mint az ém fiam. Azóta a hugicája is megszületett, életünk második csodája, Vele nem véreztem. Csak pozitívan, szigorúan tartsd be a doki tanácsait és rengeteget pihenj! Megéri!
2015. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez a második terhességem. Az elsővel nem volt semmi gond.Köszönöm, hogy válaszoltál. Egyébként tényleg betartok minden orvosi utasítást. Nagyon sokat segít a férjem, sőt a szomszédok, barátok is (utóbbi kettő főleg pszichésen). Most főznöm sem kell. A fagyóban volt lefagyasztva egy pár adag étel, jövő héttől pedig hordani fogják.Most túl sok időn van agyalni. Semmi nem köt le. Pedig imádok olvasni. Itt lenne a ragyogó alkalom.
2015. aug. 30. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, minden előjel nélkül, barna folt. Azonnal hívtam az orvosom, azt mondta menjek be. Uh-n minden rendben volt, utrot kaptam, napi 4 huvelytablettat. Pozitívnak nagyon nem maradtam pozitív. Úgy értem én próbáltam tényleg de állandóan azon aggódtam, hogy még mindig jól van-e.. Egyébként másnapra elmúlt a barnázás de csak a következő uh-n kezdtem el megnyugodni, az igazi meg a 12 hetes volt.
2015. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 6-7 hetes kor körül kezdtem barnázni, kaptam Utrot először 3*1-et arra elmúlt, majd egyik nap folyt belőlem a vér, szerencsére csak a hematoma ürült, ezután még 3*2-t kellett és utána nem volt gond többet.

Második trimesztertől terhes tornázok, most 1-2 nap híjján a 3. trimeszter kezdete előtt már sokkal nehezebb :D

2015. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én először 5 hetesen barnáztam, kaptam Utrot, utána 8 hetesen,11 hetesen és legutóbb 30 hetesen barnáztam. Sosem tudták megmondani az okát, baba jól volt mintvégig, csak én rágtam le folyton az össz körmöm az idegtől. Állítólag ahogy nőtt a méh, megpattanhatott egy ér, más magyarázatot senki nem talált, mert többen is vizsgáltak.

Most 34 hkm vagyok, remélem már nem kell ilyen sokat aggódnom.

Feküdnöm nem kellett szogorúan, de én vérzés után nen mertem nagyon talpon lenni.

2015. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4* volt haematóma miatt kevés élénk piros vérzésem. Nagyon el voltam keseredve (első terhességem) és rettegtem, hogy elvesztem a babát. 5 hétig kellett feküdnöm.

Az orvosom nekem is azonnal felírta a szokásos hormontablettát, No-Spa-t (úgy hogy egyszer sem görcsöltem) és MagneB6-ot. Az utóbbi kettőt nem szedtem, inkább még több magnézium- és B-vitamintartalmú ételeket ettem. A hormontablettán 1 napig agyaltam, nem akartam szedni, de nagyon akartam a babát. Alaposan utánaolvastam, és világos lett, hogy csak abban az esetben van értelme szedni, ha alacsony a progeszteronszintem - első trimeszter 10-44 ng/ml - de nem csak ez okozhat vetélést.

Másnap gyorsan elrohantam egy vérvizsgálatra (saját magamtól, nem az orvos küldött -, majd még egy nap múlva lett eredmény: 9,8 ng/ml. Majdnem elérte a normál minimumértéket - úgy döntöttem, hogy nem szedem a hormont.

A legnagyobb boldogságomra megmaradt a babám, egészséges, csodálatos kislány, aki már 15 hónapos!

2015. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csajok. Próbálok erőt meríteni belőlük. Nagyon el vagyok kenődve. Tuti, hogy ebben a hormonok keze is benne van. Mert nem jellemző rám a csüggedés. Úgy érzem eszméletlen messze van még a péntek. És a bizonytalanság az őrületbe kerget. Legalább a vérzés szünne. De a történeteiteket olvasva pontosan tudjátok mit érzek.
2015. aug. 30. 22:36
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek a pozitív energiát, amit küldtetek. Sajnos nálunk nem alakult ilyen szerencsésen. Tegnap jöhettem haza a kórházból. Kedd reggelre ömlött belőlem a vér. Sajnos elment a baba. Korábbi császármetszés miatt nem akarták megcsinálni a küretet. Tekintettel a vérzésre úgy gondolták, hogy kiürül a méhem magától. Ergam cseppeket kaptam. Igazuk lett. Így ugyan többet kellett kórházban lennem, de megúsztam a műtétet. Csak a lelkem fáj, de az piszkosul.
2015. szept. 4. 09:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves lillentyű! Nagyon-nagyon sajnálom, ami veled történt. Nem is tudom mit mondhatnék. Azt hiszem, hogy hasonló szituációban én azzal vigasztalnám magam, hogy inkább most, így az elején, mint később. :(

Kívánom hogy minél előbb sikerüljön magad összeszedni, és teljesüljön a vágyad.


6. válaszoló vagyok.

2015. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! 5-ös vagyok.

Nagyon sajnálom ami veletek történt! :-( tudom ilyenkor nehéz vigaszt nyújtani, de lehet sikerül egy kis erőt merítened. Nekem is az első elment, nem volt művi beavatkozás és rá egy hónapra ismét terhes lettem az én kis povlcaklakómmal :-) doki úgy fogalmazott, hogy az elő előkészítette a terepet a kis életerős babámnak, aki a nehézségek ellenére is velünk maradt :-)

Sirasd meg, gyászold meg és fel a fejjel, jönni fog a te kicsi pocaklakód is, aki veletek is marad! :-)

2015. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!