Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukortól nagyobb baba?

Picsusz kérdése:

Terhességi cukortól nagyobb baba?

Figyelt kérdés
Még nem voltam diabetikusnál,de magas lett a 120perces cukrom,így diétáznom kell.Ma voltam uh-on,minden rendben a babával,de egy héttel fejlettebb,és megváltoztatták a szülés várható idejét.Végülis a tényleges időpontot kaptam a menses első napjától számítva,de eddig mindig azt hitték,hogy később fogant,és leszámoltunk belőle egy hetet.Ma mégis az eredetit írták a papíromra a méretei alapján.Ha tartom a diétát,akkor baj nem lehet belőle?Meg akkor eddig elnézhették az időpontot?27hkm
2015. szept. 3. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

ne keverd a dolgokat .) 12. hétig minden baba ugyanakkora! viszont 12. hét után jönnek a genetikai tulajdonságok meg miegymás, így 12. hét után gyakorlatilag minden baba más méretű/súlyú lesz. gondolom az is feltűnt, hogy amikor születnek is különböznek, hiába születtek 40. hétre, egyik 3kiló, másik 3,5, a 3. meg 4 kiló fölött...


ez már a pocakban is így van. viszont vizsgálják ugye a kicsit és ahhoz, hogy tudják, rendben fejlődik, van egy tartomány. a gép a méretek alapján kiadja a kort. ez statisztikailag lett meghatározva, nem azt jelenti, hogy a tied majd előbb születik meg vagy hopp- máskor fogant. dehogyis!

a mostani méretei a kiszámított átlag magzathoz viszonyítva 1 héttel nagyobbak a te babádnak.

nem ugrik át a szülés várható ideje se, ne viccel :D

a cukor miatt meg sok minden lehet, de ha betartod a diétát akkor semmi baj nem lesz :)

2015. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végüis megfelel a korának.Ha az utolsó mensitől számoljuk,akkor 27 hetes vagyok.De eddig "csak" 26 voltam,mert egy hetet leszámoltak a késői peteérés miatt,így egy héttel későbbre is írták a szülést.De ma a méretei alapján valóban 27 hetes,mint ahogy hivatalosan számolják a mensi első napjától.Mostanra hozta be az elmaradását biztos :) A diétát betartom persze.
2015. szept. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!