Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ajánlott terhesen...

Miért nem ajánlott terhesen az omega3 halolaj kapszula?

Figyelt kérdés
Egyes oldalakon azt olvasom, hogy nagyon jó, kifejezetten ajánlott, máshol pedig, hogy tilos. Valaki szedett a terhessége idején? Előre is köszi a válaszokat!
2008. szept. 8. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szedjed nyugodtan, mert jó a kicsi idegfejlődéséhez! Én megbántam, hogy nem szedtem, persze nincs semmi baja a lányomnak, csak azért jó lett volna, nekem is! Mondjuk én elég sok halat ettem a terhességem alatt, ezzel kompenzáltam a omega3-at!

3,5 hónapos anyuka

2008. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi szépen, szedem, csak tegnap azt hallottam, hogy nem ajánlott, és megijedtem, pedig azt olvastam, hogy a látás és idegrendszer fejlődésére is jótékony hatással van.
2008. szept. 8. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:
2%

Igazából én nem értek egyet annyira!

Ez csak vélemény, de a kapszulából egyedül az e-vitaminnak van jótékony hatása a terhességre. Igaz, hogy a halolaj telítetlen zsírsav, az omega 3 az meg annak egy változata, de azért van rá szükség, mert az e- vitamin zsírban oldodó, tehát, nem hinném, hogy árt,de felesleges, a sima E-vitamin kapszula is megteszi, amiben olivaolaj van és az legalább növényi olaj.

DE nem ártasz a szedésével sem.

2008. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az omega-3 fontos a picinek is, ha nem akarsz kapszulázni, akkor a lenmagolajat ajánlom. (Nekem pl a bőröm szebb lett tőle, és a baba értelmi fejlődéséhez is fontos.)

Üdv, 30 hetes kismama

2008. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 8. 16:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a lenmagolajat naponta kell? Salátára teszed, vagy teáskanálnyi mennyiség? Előre is köszi a választ!
2008. szept. 8. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szió! Én szedem a halolaj kapszulát, e vitaminosat. Nekem kimondottan ajánlotta a védőnő és a dokim is. Jó a keringésnek is, nekem a vérnyomásom alacsony, azért is. Ráadásul én nem eszek halat sem. Doki azt mondta, úgysem tudnék a hallal elegendő mennyiséget bevinni.
2008. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lenmagolajat salátára teszem legtöbbször, de mindenre jó, csak ne főzd bele az ételbe, hanem pl a kész és tányérba kimert főzelékre is teheted. És én kb egy evőkanálnyit eszem naponta.
2008. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!