Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt olvastam terhesen nem...

Azt olvastam terhesen nem ajánlott májat enni. Igaz ez? Ha igen, akkor még mit nem ajánlott?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De ajánlott és kell is de kevés mennyiségben.

Májat heti 1x egy adagnyit lehet, de naponta és nagyobb mennyiségben nem ajánlott. A vitamin tartalma nagyon magas ami a magzat agyi fejlödésében gonot okozhat. De nagyon sok jó dolog van benne ami meg kell, és A vitaminra is szükség van csak nem nagy mennyiségben.


Sokmindent nem ajánlott, pl olyan sajtot ami baktériummal kezelt (általában a gombás, büdös sajtok). Aztán a halakat meg kell nézni mert ha tenyésztett hal akkor tuti hogy antibiotikummal kezelt és az is ártalmas lehet az elsö 12 hétben föleg.

2011. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Krulendo minden hal, tilos minden nyers allati eredetu etel (csak jol atsult, atfott hus, tojas fogyaszthato, pasztorozott tejtermek fogyaszthato) lagy es budos sajtok tiltottak. Sokaig melegen tartott etelek kerulendok, elore elkeszitett majonezes etelek kerulendok, felvagottak kerulendok (szaritott szalamikat lehet enni), konzerv kajak kerulendok, felkesz kajak kerulendok.
2011. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez túl van lihegve. Az oké, hogy nyers és kezelt dolgokat ne, de azért ne essünk már túlzásba!
2011. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én imádom a konzervhalat azt ehetek? vagy friss halat vegyek ne konzerveset?
2011. aug. 25. 22:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ettem konzerv halat, de egymás utáni napokon nem, csak max. heti egyszer.

Gyakorlatilag mindent ettem, mert tele lett a t*köm azzal, hogy mindenhol mást írtak. Van olyan weboldal, ahol azt írják, hogy óvatosan a gyümölccsel. ÉdesjóIstenem, az volt az a pont, amikor nem érdekelt semmi, mértékkel fogyasztottam, még májat is.

Amúgy a répának kb. ugyanolyan magas az A vitaminja, voltak hónapok, amikor az éjszakai éhségemre 1-2 sárgarépát ettem, minden éjjel. Úgyhogy elsővel értek egyet.

5 hónapos, egészséges kisfiú anyukája

2011. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Húú én ezzel sose foglalkoztam .Ettem mindent amit megkivántam..Májat,felvégottat stb.elég szoptatás alatt kerülni a K netüs ételeket nem majd terhesség alatt is.Én is ettem konzerv halat paradicsomost és tőkehalmájat is :D
2011. aug. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ehet májat csak túl sokat ne,max heti egyszer! Kerülni kell a nyers ételeket!

Ezt találtam: "Mit ne egyél? Nyers, vagy félig főtt húst, rákot, kagylót. Alaposan mosd meg a zöldségeket, gyümölcsöket. Ha tudod mellőzd az alábbi ételeket: tartósított készételek (pl. levespor, konzervek), büfé mirelit kaják, nem pasztörizált lágy sajtok (pl. camember), alkoholmentes változat sem a legjobb söből, halat max. hetente kétszer egyél, kávét, forró csokit, fekete teát, kólát kis mennyiségben lehet inni, de jobb ha mellőzöd. Gyógynövényteákról előtte konzultálj az eladóval, patikussal lehet e várandós nőnek, csökkentsd az édességet, viszont, ha nagyon kívánsz valamit, akkor ne vond meg magadtól (kivéve, ha drog, dohány…)."

Megjegyzem én ezzel nem értek teljesen egyet,én pl imádom a gyorsleveseket,zacskóstésztákat,igaz,hogy nem viszem túlzásba,de azért nem is mondtam le róla!

2011. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!fura,de pont azokat nem kívánom amiket "nem" szabad.édességet pláne nem.
2011. aug. 26. 08:58
 9/14 anonim ***** válasza:
ÉN MEG ÁLLANDÓAN HALAT ENNÉK!!!!!!! Amúgy nem vagyok nagy halas, de sztem a magzatkám tudja, mi kell neki, konzerv sprotnit kívánom minden mennyiségben rengeteg igazi citrommal...:-) szerintem egyél amit kívánsz, kivéve azokat, amiket a legtöbb helyen nem javasolnak...de májat nyugodtan alkalmanként. Én a nyers tojást kerülöm, nyers húst amúgy sem szoktunk fogyasztani és a penészes sajtot is hanyagolom.
2011. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
én is halmániás lettem :) a kávéundor nálad is bejátszik?
2011. aug. 26. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!