Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ételmérgezés 6 hónapos terhess...

Ételmérgezés 6 hónapos terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szombaton lakodalomban voltunk és hétfőn hajnalban jöttek elő a tünetek.Láz (38-38,5) és 20 percenként vízszerű hasmenés. Doki már látott, kaptam algopyrint és smectát (bár az utóbbiből csak 4 tasakot engedélyezett, ami nem igazán használt). Először azt hittem valami calici vírust kaptam el, de ma jelentkeztek a barátok 5ből 3an betegek lettünk, így már biztos, hogy a csirke volt a ludas, amit elcsomagoltak nekünk (abból csak mi ettünk). Kérlek nyugtassatok meg, hogy a babának nem lesz baja! Teljesen kész vagyok idegileg! :( Szinte egész nap csak bőgök! Nem tudnám elviselni, ha baj érné! :(
2015. szept. 8. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A babának nem lesz baja, neked viszont kár volt bármiféle gyógyszert bevenned.

Eleve ilyenkor hasfogót tilos szedni, hiszen a méreganyagoknak ki kell ürülni.

A 38-38,5 pedig még pont az a láz amit nem kell csillapítani, ilyenkor pusztulnak a kórokozók.

A gyömbértea (friss gyömbérből) a leghatásosabb gyógymód ételmérgezés esetén.

2015. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz !!!

Arra figyelj, hogy ne legyel lazas, tehat azonnal csillapitsd, 37,5 folott veszelyes a babara! Algopyrint lehet kombinalni Panadollal, 4 otankent az egyik utana a masik, felvaltva.

Itt egyedul a laz okozhat gondot, mas nem.

Es igyal nagyon sokat, hogy ne szaradjal ki.

A Smecta az sokat nem er, de nem is kell igazan csak uruljon ki a bakterium a hasmenessrl minel gyorsabban.

Egyel repat, banant.

Es inni 3-4-5 litert!

Egy diplomas apolo es 12 hetes baba anyukaja.

2015. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 hozzaszolo!

Terhessegben KELL a lazat csillapitani! A laz nagyon veszelyes a babara!

Masodik voltam

2015. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nőgyògyàsszal is beszélj. Nyers hústól lehet toxoplazma fertőzésed is. Gondolom csinàlna erre vértesztet.

Ha csak hasmenés, akkor szerintem baj nem lesz, csak ne szàradj ki erre figyelj. Vitamin, gyümi, meg tej az àllìtólag jò a mérgezésre.

2015. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lázcsillapítás terhesség alatt igen fontos, a láz a fejlődő magzatra is veszélyes lehet. A 38 °C-ot meghaladó láz veszélyes, ha pedig 39 °C fölé megy a hőmérő higanyszála, a szövődmények kialakulásának valószínűsége is megnő.

39,5 °C fölötti láz vetéléshez vezethet, de emellett okozhat a magzat esetében velőcső-problémát, s hozzájárulhat a fogyatékosság kialakulásához is. A terhesség kezdeti szakaszában jelentkező lázas állapot sokkal több veszélyt jelent az anya és gyermeke számára, mint a terhesség későbbi időszakában kialakuló lázas állapot.

2015. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Kissé megnyugodtam! Nem hiszem el, hogy ilyen szerencsétlen vagyok! Pedig annyira vigyázok magamra! Már dolgozni sem járok, mert a gyerekektől is minden nyavalyát összeszedtem az első 3 hónapban! :(

A lázra odafigyeltem nagyon! 1-2szer volt, hogy még nem vehettem be gyógyszert, de akkor is hűtőfürdővel kézben tartottam 38 fölé nem ment. Voltam a védőnőnél ma rendelés után, hogy ne fertőzzek le senki mást (akkor még nem tudtam, hogy ételmérgezés). A baba szívhangja erős volt, csak magas a pulzusszáma (160-163).

2015. szept. 8. 18:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek cukorterhelésre és vérvételre, megismétlik a toxoplazmát, mert az első negatív lett.
2015. szept. 8. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Egész Bp.-en calici járvány van ezek miatt a mocskot hagyó bevándorlók miatt. Nálunk is átment az egész családon, barátoktól ismerősöktől is hallom. Sok víz, keksz, banán, széntabletta. Én így vészeltem át. 38hkm
2015. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!