Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit mellé Ti szedtetek...

Elevit mellé Ti szedtetek pluszban D vitamint a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Az Elevitben 200NE van, de a legújabb adatok szerint 2000NE az ideális napi bevitel.
2015. szept. 11. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

D vitamint csak 1 év alatti csecsemöknek kell adni, vagy ha olyan extrém kevésnapfényt kap, kaphat valaki.

1 év alatt pedig azért, mert 1 év alatt dfirekt napfényre nem lehet a babát vinni.


Vagy is ha te jársz kint az udvaron, ha meleg van rövidújuba vagy, akkor semmi szükséged plussz d vitaminra.

A terhes vitaminok csak egy kicsi ráadás a napi vitamin bevételed mellé, nem az egész napit pótolják, mert eleve étkezel ahol mindenképpen viszel be vitamint.

2015. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pluszba nem szedtem. úgy voltam vele hogy elég. amikor süt a nap kint vagyunk.


3évesem most is kap. és ha tudnám hogy nem felejtem el bevenni mi felnőttek is szednénk

2015. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1: most az az ajánlás egy ideje, hogy szeptembertől májusig, szóval amikor már nem süt annyit a nap, a felnőtteknek is szednie kell. Én nem vagyok egy vitamin guru, de a D vitamint szedjük. Na most Elevit mellé azért nem szedném, oké a 200NE de azért még pár dolgot megeszel egy nap, amiben azért van D vitmain.
2015. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen szedtem, csak épp nem elevit mellé, hanem femibion mellé..
2015. szept. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár nem szedek Elevitet, de a 200NE az semmi, pláne terhesség alatt. Ilyenkor 4000NE az ajánlott mennyiség, azt meg nem tudod a nappal bevinni, hacsak nem fekszel kint napi több órát fedetlen testtel a napon. :) A magzat csontfejlődéséhez nagyon fontos a D-vitamin, mert anélkül nem tud a kálcium beépülni a csontjaiba.
2015. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 12. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Én most megyek majd 28 hetes uh-ra és múltkor szólt a doki, hogy majd szóljak, hogy írjon fel d-vitamint. Gondoltam is, hogy azért, mert vége van a nyárnak!
2015. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!