Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. héten kiderült h. Streptoc...

36. héten kiderült h. Streptococcus a. fertőzésem van. Nektek voltak tünetek? Illetve hogy ez akkor korábbról bennem lehet csak még nem derült ki?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam h ezt nem olyan könnyű kiirtani. De nem nagyon érzékeltem semmit. Pedig jó lett volna tudni róla korábban. Most felesleges veszélynek teszem ki a babámat.. :(
2015. szept. 12. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A Streptococcus fertőzés általában nem okoz panaszt. Viszont ha már egyszer a szervezetben van, úgy tudom, nem nagyon lehet teljesen kiirtani. Terhességnél azért veszélyes, mert korai terhességnél vetélést, később koraszülést okozhat a felszálló fertőzés, szülésnél pedig megfertőzheti a babát. De ezt, szerencsére, meg tudják előzni antibiotikummal. Nekem mindhárom terhességemnél volt streptococcus fertőzésem, antibiotikumot kellett szednem elég hosszú ideig, az egyik szülésemkor pedig infúzióban kaptam antibiotikumot szülés közben.
2015. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a terhességeid között sikerült kezelni? Vagy nem is kell vele semmit csinálni? Nekem az első babám korábban jött. 36.héten megrepedt a burok, meg volt rövidülve a méhnyak és kinyílt a méhszáj. Lehet hogy fertőzés már akkor bennem volt??:(
2015. szept. 13. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ezt csak ideig óráig lehet megszüntetni, de kiírtani lehetetlenség, ha már egyszer a szervezetben van. Ezért is végzik a 36. héten a szűrést és ha pozitív akkor antibiotikummal egy bizonyos ideig meg lehet szüntetni, de valóstínű a jövőben újra ki fog újúlni.

Ne aggódj, lényeg hogy felfedezték, megkapod az antibiotikum kúrát és nem lesz semmi baj.

2015. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szia. Én most múltam 36 hetes és nálam is találtak streptococcus-t :( :( . Szedtem rá antibiotikumot, de félek, hogy még szülésig visszatérhet. Valaki tudja, hogy meddig tart az antibiotikum hatása?
2015. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!