Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan fontos az, hogy...

Miért olyan fontos az, hogy először mikor mozdul meg a baba?

Figyelt kérdés
hétfőn leszek 18hetes,első baba,1hete érzek olyat "mintha"mocorogna,meg volt 1szer olyan a jobb oldalamon mintha valami "ideg rángatta"volna pár pillanatra a hasam,de nemvennék rá mérget,mert nemtudom milyennek kell lenni:S.De sokan azt mondták,hogy nagyon fontos hogy mikor mozdul meg először,és jegyezzem fel.De miért olyan fontos?Most akkor írjam fel a bizonytalant,vagy várjak amég biztosan azt fogom érezni?
2010. márc. 13. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Várj a biztos mozgásra, az első babánál ez lehet a 20 hét is. Majd meg fogod tudni különböztetni, mert ritmusos lesz és olyan mintha valaki belűről kopogna a pocakodban.
2010. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 LN09 ***** válasza:

Azért fontos, mert állítólag amikortól megmozdul onnantól még 20 hét van a szülésig... Valami babona.

Ha így lenne...


Nekem 16 hetesen mozdultak meg először, de mivel ikrek nem gondolom, hogy 36. hétig kihúzom...

Szóval elvileg ezért, de szerintem és sokak szerint ez csak egy babona.

2010. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából nincs jelentőssége!Vagyis remélem, mert a mostani (második) babámat a 15. héttől érzem!A lányomnál valóban bejött ez a 20 hetes számítás, de nem hinném hogy ez tudományos!Ennek most számoltam utána, és valóban 20 hét telt el a magmozdulás, és a szülés között!Érdekes!
2010. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jajj, ne ijesztgessetek, mert én is már 14 + 3 hetes koróta érzem a babát! :O 34 hetesen még nem szeretnék szülni! :S
2010. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be!

17 hetesen már éreztem,de még mindig egyben vagyunk!


39+2 km

2010. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)
2010. márc. 13. 21:17
 7/9 LN09 ***** válasza:
Nem ijesztegetni akartam senkit!!! Nehogy félre értsetek!!! Ez csak babona, alapja nincs. Én ezt hallottam, hogy ez miatt kell figyelni az első megmozdulást, de ha ez igy lenne, nagyon sok korababa születne.
2010. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mért fontos,de nekem is elmondta többször is a védőnő h feltétlenül jegyezzem meg napra pontosan h mikortól érzem.szerintem nem babona miatt.gondolom a védőnő nem fog egy babonára hagyatkozni.
2010. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LN09 ***** válasza:

Én csak azt írtam, hogy azt hallottam, hogy ez babona. Biztos oka volt a védőnőnek, ha megkért rá, hogy jegyezd fel.

Nekem senki nem mondta, hogy jegyezzen fel...

2010. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!