Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek szabálytalan ciklusai...

Akinek szabálytalan ciklusai voltak, annak mikor sikerült a baba? Mikor volt peteérése? Nekem 35. nap körül volt tojásfehérje szerű nyák, utánna való nap voltunk együtt. Elöször fertőzésre gondoltam/azért van folyásom/, de nem viszketett.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 12:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy így is sikerült a baba?
2011. ápr. 28. 12:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hűha! Várjál egy picit! 35. napon peteérés? Az egy kicsit kései, nem? Akkor 50 napos a ciklus? Nem ijesztgetni akarlak, de nagy általánosságban az ilyen hosszú ciklusoknál nincs peteérés.

Vagy mértél már hőt? Nézted már,hogy van-e?

2011. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ovulacios naptar alapjan az utolso ciklus hosszat vettem figyelembe. 32 napos ciklus volt ez, es teherbe is estem egybol (szerencsere).
2011. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 pilacs78 ***** válasza:

ha most mégsem sikerült, a gyógyszertárban lehet kapni egy PG/53 nevű tesztet, ami egy akárhányszor felhasználható dolog, tehát megéri a befektetést. páfránylevél tesztnek is hívják. Egy pici műanyag cucc, ami egy mikroszkóp elvén működik. Van rajta egy üveglapocska, amire fel kell kenned a reggeli nyáladat, és megvárni míg megszárad. aztán a szerkezet mini nagyítólencséjén keresztül a fény felé fordítva megnézni, hogy a száradt nyál milyen rajzolatot mutat. Ha pici pöttyök látszanak csak, nincs éppen peteérésed, ha párfánylevél-szerű erezet látszik, akkor éppen peteérésed van, és fogamzóképes vagy. Sokkal pontosabban kijelzi, mint a hőmérőzés, meg hasonlók, csak szerintem tök kevesen ismerik ezt a módszert.

Egyébként, bármikor megtörténhet a teherbeesés. Még a menstruáció idején is lehet peteérés, és történhet fogamzás. Teljesen egyéni.

2011. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor én most megcáfolom azt a tényt, hogy hosszú ciklusnál nincs peteérés, sőőőt nekem kétszer egymás után is így sikerült (ezt még én sem akartam elhinni). Tavaly szeptemberben volt menzim november végén pozitívat teszteltem, bár ez a terhesség nem maradt meg, 5 hetesen elvetéltem. Ekkor december elején ugye volt menzim és február végén ismét pozitívat teszteltem, és ma vagyok 12+2 hetes terhes.

Nem mondom hogy ez mindenkinél előfordul, de azért sosem lehet tudni mikor lesz egy spontán peteérés hosszú ciklusnál.

2011. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!Neked kb.mikor volt peteérésed?Amúgy még mindig nem jött meg.Tegnap ehyhén görcsölt a hasam és fájtak a melleim.De már elmúlt.7 napja voltunk együtt.Mikor mutatná ki a teszt?
2011. máj. 1. 10:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem össze-vissza ciklusaim voltak, és azt sem tudtam, van-e egyáltalán peteérésem. Mértem a testhőmet is, hátha abból kiderül, de olyan lett a végeredmény, mint egy EKG, abból aztán senki nem tudott volna kiszámolni semmit. Vettem ovu tesztet is, az negatívat mutatott, és mégis terhes lettem.

Egészen pontosan úgy volt nálam, hogy menstruáltam 2008 júliusában, majd októberben, aztán december 22-én jött meg utoljára. A ciklus.hu számításai alapján január 11 körül kellett volna peteérésemnek lennie, csináltam is egy ovu tesztet, de negatív lett. Aztán valahogy jan. 11-18 között voltunk együtt párommal, és január 28-án már pozitív lett a terhességi tesztem.

2011. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt lehagytam, hogy már 19 hónapos a nagylegény. :))
2011. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nekem is 32-35 napos ciklusaim voltak világ életemben. Nagyon ritka volt az, amikor 28, vagy 30 napra megjött. A párommal már nagyon szerettünk volna babát, de ez sajnos több hónap után sem jött össze. Aztán a neten találtam a PG/53-as tesztet (amiről egy korábbi hozzászóló is írt)és hónapokon keresztül a ciklus 10 és 20. napja között tesztelgettem...de hónapokon át semmi. Sosem volt pozitív. Aztán 1,5 év után, már kezdtük feladni, és úgy döntöttünk, hogy elindulunk egy meddőségi vizsgálaton. Eltelt 1,5 hónap, már csak 1 vizsgálat lett volna a tortúrából, amikor 2 heti betegeskedés (megfázás) miatt elmentem 11 napra táppénzre, amit szigorú fekvéssel töltöttem (ez a ciklus 10 és 20. napjára esett). És láss csodát, a 12. napon hónapok után először páfrányokat mutatott a kis kütyü. (Be is rángattam este Apát az ágyba :-) ) Bár őszintén szólva kicsit sem bíztam abban (ennek ellenére sem), hogy teherbe esek, de mivel napok óta megmagyarázhatatlan fáradtság lett rajtam úrrá, ezérta 30. napon teszteltem 1et és nagyon halvány 2 csíkom volt. Most jelenleg a 17. hétben vagyok (lassan 2 évnyi várakozás után).

Régebben, amikor mindenki azt javasolta, hogy ne görcsöljünk rajta, mindig azt mondtam, hogy "könnyű azt mondani..". De egy kicsit talán tudni kell feladni, na és egy kis pihenés és nyugalom sem árt. De azért az a kütyü is sokat segített.

Bocsi, ha kicsit hosszú voltam. SOK SZERENCSÉT NEKTEK!!!

2011. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 44. napon volt peteérésem. Ma 16 hetes és 2 napos terhes vagyok.:)
2011. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!