Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak érdemes mérleget...

Kismamáknak érdemes mérleget vásárolniuk? Követni a súlyváltozást?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes!
2010. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is érdemes, bár a védőnő is megmér havonta egyszer, ezt be is írja a kiskönyvbe.
2010. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

A védőnőm szerint szakmailag teljesen helytelen és kényszeres minden evés után méregetni a babát. De én ezzel nem értek egyet. Az elején még nem minden baba tud hatékonyan szopni, vagy nincs elég tej. Ilyenkor igenis hasznos, ha látod, hogy evett-e eleget. Azért sír, mert éhes, kell-e hozzátáplálni? De ha beállt a tejtermelés, és a baba is ügyesen szopik, akkor már felesleges minden evést mérni. Úgyhogy lehet, hogy inkább kölcsönözni érdemes. Sőt az unokatesóm kapott a védőből kölcsön egyet ingyen. Érdeklődd meg. (Nálunk sajna nincs.)

Én egyébként vettem, de nem bántam meg, mert mindkét gyerekemnek voltak gondjai az evéssel az elején.

2010. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem babamérleget akart venni, hanem a saját súlyváltozását szeretné követni a kérdező terhesen, kedves lepontozó és utolsó válaszoló.
2010. márc. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Anno megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy ne vegyünk előre, csak akkor ha a baba egészsége valami miatt megkívánja, ő a kölcsönzést javasolta, ha mindenképpen akarunk, mert pénztálca kímélőbb. Találtunk egy bababoltot, ahol havi 2000 Ft ért adnak bérbe babamérleget, úgy döntöttünk, hogy 2 hónapra fogunk bérelni, aztán majd kiderül, hogy hogyan eszik a pici, ha szépen fejlődik, úgysem érdemes folyton méregetni.
2010. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Látom te sem olvastad el a kérdést!
2010. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Igazából úgysem tudsz mit csinálni, mert a kilók ilyenkor önálló életet élnek. A védőnő minden hónapban megmér, ha a súlygyarapodás több, mint az adott terhességi időszakban elfogadott akkor az úgyis látni fogod. Vannak olyan védőnők, akik szólnak érte, van aki nem. Akihez én járok csak a 20 kg hízásra reagál, ha alatta vagy, és nincs bajod, cukor, vizesedés, akkor nem foglalkozik vele. Szerinte ez alkat függő. Önálló diétába kezdeni terhesség alatt amúgy sem szabad, ha többet mutatna a mérleg akkor sem. Szóval nélkülözhető szerintem. Amúgy ha megszületik a baba, és viszed védőnőhöz, akkor is tudod ellenőrizni, hogy Te mennyit fogytál. Amúgy pedig havonta 1x mérlegelni szerintem elég. Nekem van itthon, de nem állok rá, azt néztem csak meg a tehességem elején, hogy a tanácsadóban használt mérleg és az itthoni között van -e különbség kg-ban.
2010. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!