Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes vagyok, és elkaptam...

19 hetes vagyok, és elkaptam egy gombás fertőzést. Az orvos a canestent mondta, mert gyógyszert még nem irhat fel. De abból csak a krémet használjam, vagy a tablettát is?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nagyon gyakori, én a 9 hónapot végig kinlódtam vele. Mindenképp kell a kúp is a krém csak külsőleg hat. Canesten nekem nem vált be. Pimafucint és gyógyszertári CNS kúpot használtam. Vannak hüvelyflóra helyreállító készítmények is érdemes kipróbálni a kezelés végeztével.
2015. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
"mert gyógyszert még nem irhat fel" Mi???? Ezt meg hogyhogy????? Gyógyszertári kúpot szoktak ilyenkor automatikusan felírni, amiben széles spektrumú gomba és baciölő van. CNN kúp például. Mellesleg a Canesten az nem gyógyszer...? Szerintem válts orvost... A külső krém nem elég hüvelyfertőzésre, az odabent nem csinál semmit.
2015. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
valóban csatlakozok az előttem írókhoz, nem elég a kenőcs kúp kell, bár szerintem a canestent nem is lehet terhesen használni, legalábbis a lábgombára való készítmény szoptatás alatt sem volt javasolt. (gondolom, a hatóanyag ugyanaz) Pimafucin kúpot használtam én is.
2015. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt terhesség alatt sajnos elég gyakori. Canesten combit kellett használnom csak arra kellett figyelnem, hogy a tablettát applikátor nélkül kézzel kellett felrakni. Nekem segített. Csak a krémtől nem fog elmúlni, az csak külsőleg a viszketést enyhíti.
2015. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szintén zenész. :) Már egy korábbi kérdésnél is leírtam,nekem az orvos egy hüvelykrémet ajánlott,a neve Vitagyn C.Nyugodtan lehet használni a terhesség alatt,abszolút veszélytelen.Segít rendbe hozni a hüvely saját ph értékét.Próbáld meg,hátha neked is beválik.Illetve vettem CanesFresh nevezetű intim mosakodót,egyelőre ez a legszuperebb,amit valaha használtam.Nem csíp,nem viszket.Egyébként nagyon örülök,hogy 6 hét után végre megszűnni látszik ez az egész! :)
2015. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Vitagyn-t én is használtam/használom megelőzés céljából heti egyszer. Teljesen meg voltam elégedve, se folyás, se semmi tünet, a tenyésztésemben mégis lett baci, így kaptam 10 napos gyógyszertári kúpot... :/ Eléggé csodálkoztam, mert fel sem merült bennem, hogy valami nem OK... Pedig pont azért vettem a Vitagynt, hogy megelőzzem, hogy kúpozni kelljen, eléggé viszolygok tőle terhesen... :/
2015. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!