Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A főnököm azt mondta, hogy ha...

A főnököm azt mondta, hogy ha terhes leszek ki fog rúgni. Mikor szóljak, hogy a lehető legjobban járjak és minden segélyt megkapjak?

Figyelt kérdés
Egy családi vállalkozásban dolgozom alkalmazottként. Közben állást keresek, mert szeretnénk szakmámban elhelyezkedni. Persze ezt nem mondom neki így azt mondtam, hogy orvoshoz kell mennem. Erre ő úgy reagált, hogy "na csak nem terhes vagy, mert akkor kirúglak". Még nem vagyok terhes, de a férjemmel rajta vagyunk a dolgon :) Nagyon félek hogy ha terhes leszek és elmondom neki ki fog rúgni és semmilyen segélyt nem fogok kapni. Hogy csináljam hogy jó legyen? Nem akarok azonnal táppénzre menni, ülő munkát végzek, dolgozni szeretnék amíg lehet.
2015. okt. 5. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy bunkó. Amúgy meg ha nem próbaidő, nem rúghat ki.
2015. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem rúghat ki ha terhes leszel(ha csak nem próbaidős vagy) közös megegyezést pedig nem szabad aláirni.
2015. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Főnököd nem jártas a jogszabályokban: a terhesség kezdetétől (hivatalosan ez az utolsó menstruáció első napja) védett vagy, még akkor is, ha nem tudsz róla. Tehát nem rúghat ki, maximum fegyelmivel. Azt viszont nagyon alaposan, ÍRÁSBAN kell indokolni. Jellemzően munkaügyi bíróságon könnyen támadható, szinte biztos, hogy megnyernéd a pert és kártérítést kellene fizetnie.


Persze, ha felgyújtod az irodát vagy kést állítasz a hátába, akkor jogosan rúg ki, de a terhesség miatt, koholt váddal nem rúghat ki, bármennyire szeretne.



Ha nem vagy próbaidőn és nem határozott szerződéssel dolgozol, akkor védett leszel. Próbaidő alatt indoklás nélkül, jogszerűen kirúghat, míg határozott idejű szerződésnél joga van indoklás nélkül nem meghosszabbítani a szerződésed.


Viszont, amit megtehet: pokollá teszi a bent töltött időt, piszkál, b...gat. Ezt bizonyítani nehéz, neki viszont ez az egy eszköz marad a kezében. Erre esetleg készülj fel lelkileg, hogy leperegjen rólad.

2015. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elég bunkó így is sajnos. Szeretnék minél tovább maradni, de ha nem bírom a baszogatást elmegyek táppénzre :) Mikor közöljem vele a dolgot? Ő mondhatja, hogy ne dolgozzak és menjek táppénzre? Köszönöm szépen a válaszokat:) Kicsit megnyugodtam, de nem teljesen :)
2015. okt. 5. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12 hetes UH után mondtam meg a főnöknek, hogy terhes vagyok.
2015. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már a nőgyógyász is alátámasztja, hogy terhes vagy, azaz hivatalos igazolást ad ki róla, akkor ÍRÁSBAN közöld ezt a főnököddel, és irattasd vele alá. Ha kell akkor 1 másolt példányban csatold neki mellé a nőgyógyászati igazolást is. Így teljesen védett leszel, és a főnököd sem mondhatja azt, hogy azért rúgott ki mert nem tudta, hogy terhes vagy...

Ő nem mondhatja, hogy menj el táppénzre, ha egészséges a terhesség. Esetleg ez akkor játszik, ha olyan munkát végzel amit terhesen nem ajánlott, még fiatal terhességnél sem, tehát pl. vegyszerekkel dolgozol stb. és nem tud másik munkakört biztosítani, hogy dolgozhass ameddig tudsz. De itt akkor már meg van, hogy a táppénzed x részét a munkáltató fizeti, hiszen nem tudott neked olyan munkakört adni, hogy dolgozni tudj.

(De ennek a menetét pontosan nem tudom.)

Egyébként ha úgy gondolod majd, hogy idegileg és lelkileg nem bírod majd a főnököd, akkor elmész a háziorvosodhoz és elmondod neki, hogy stresszes a munkád és a főnököd rádszállt, hidd el, tuti kiír táppénzre. :)

2015. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgyis teljesen védett vagy a terhesség elejétől, nem kell írásban közölni már tavalytól, változott a jogszabály. Csak próbaidő alatt rúghat ki, vagy nem hosszabbít, ha határozott a szerződés.
2015. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha elmondod, már késő kirúgnia, mert nem tud akkor már
2015. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!