Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivancsi lennek a ti velemnyet...

Kivancsi lennek a ti velemnyetekre is! Mit tennetek a helyembe?

Figyelt kérdés

16 es fel eves lany vagyok. Ma voltam ultrahangon es 5-6 hetes terhes vagyok. A baratom elhagyott. Nem tudom hogy a szuleim segitsegere szamithatnak-e. Ti mit csinalnatok a helyembe?! Megtartanatok a gyereket vagy elvetettnetek ?


surgosen varom a valasozkat! Koszi elore is!


2010. márc. 15. 16:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%
elsűllyednék szégyenemben!
2010. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
A legelső hogy beszélj a szüleiddel.Közösen majd eldöntitek mi a legjobb megoldás nektek.
2010. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Én abortusz ellenes vagyok, de ennyi idősen, úgy hogy elhagyott a párod.... biztos nem vállalnám be a babát :( Ha még az sem biztos hogy a szüleid támogatnának, tudnak támogatni, mind érzelmileg mind anyagilag....tönkretennéd az életed és nem biztos hogy meg tudnál adni mindent a babának.
2010. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

csatlakozom az elottem szlohoz, szegyellnem magam, de elmondanam a szuleimnek hogy bajban vagyok, es megkerdeznem hogy mi a velemenyuk. mivel kiskoru vagy egyedul nem donthetsz, ha a szuleid ugy gondoljak hogy tudnak segiteni es melletted allnak, akkor mindenkeppen megtartanam, ha viszont a szuleim sem tamogatnanak es a abaratom se(amint irtad elhagyott) akkor sajnos csak egy megoldas marad.

en azt tanacsolnam hogy mondd el a szuleidnek, es maskorr vedekezz...

2010. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Gyereknek nem való gyerek. Ha tudtál abban dönteni, hogy nemi életet élsz, akkor ebben is tudsz.

De:

Mindenképpen beszéld meg a szüleiddel is, mert mégiscsak nekik kell majd mindkettőtöket eltartani, ha megtartod. Ha meg az abortusz mellett döntesz, ahhoz is kell pénz. Kérd ki orvos, családsegítő és tanáraid véleményét is. Ők ismernek téged és jobban tudnak tanácsot adni, mint egy vadidegen.

2010. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%

Megtartanám.


És minél előbb beszélnék a szüleimmel, mert az ő segytségük nélkül esélytelen a dolog.


Ezenkívül pert indítanék az apa ellen. Mert az nem járja, hogy megcsinálni még akarja a gyereket, vállalni már nem.


Ez persze az én véleményem. Ezen kívül lehetséges még örökbe is adni, vannak szervezetek (Pl a Gólyahír Alapítvány), ami ezzel foglalkozik. Szerintem minden jobb, mint az abortusz, elvégre szegény gyerek nem tehet semmiről, ő csak élni akar.

2010. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%
Most egy nagyon fontos döntés előtt állsz!!Előbb beszéld meg a szüleiddel,hogy mit szólnak hozzá,mert ez nem játék.Abba is bele kell gondolnod,hogy egy abortusznak lehetnek olyan később visszafordíthatatlan szövődményei,mint pl. a meddőség.Ezt most még lehet,hogy nem tudod igazán átérezni és mérlegelni egyedül.Adagold be valahogy otthon,ne hamarkodj el semmit.Az apukának meg beveretném a képét,hogy a sz.ban cserbenhagyott!!Máskor meg gondold meg mit csinálsz,kivel fekszel le és hogyan védekezzetek,mert az élet még elég hosszú és nem lehet csak úgy odadobálni magad esztelenül.
2010. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
semmiképp nem trtanám meg és neked sem javaslom! gyereknek gyerek valóban nem való! érzelmileg, anyagilag sem vagy kész arra h gyermeket vállaj szerintem, és az egész életed elrontanád.ilyenkor még az a dolgod h tanulj, éld az életed, bulizz, élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodj, nem az h egy kisbaba mellett ülj otthon. remélem az esetből tanultál,és ezentúl mindig védekezni fogsz!persze a te döntésed, és a szüleiddel meg kell beszélni feltétlenül,de aki a mai világban józan ésszel gondolkozik, az ugyanezt mondja mint én. dédanyáinkánál volt az h 15-16évesen szülünk. de a mai világba borzasztó nagy felelőtlenség lenne...
2010. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%
Azért elsüllyedni nem kell. Lehet, hogy nem egy ideális állapot, sőt biztos, hogy nem az, de én nem sok olyan embert ismerek aki ne lett volna felelőtlen egyszer az életében. Gondold át, Te mit szeretnél, aztán beszélj a szüleiddel. Ha én lennék a helyedben, én megtartanám, de mivel nem így van, nem merek tanácsokat osztogatni.
2010. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%
Szia!Én is 16 évesen estem teherbe!Igaz a párom 100%-an melettem állt!A szüleink is támogattak minket!Ennk már 6 éve és egyáltalán nem bánntuk meg,sőt most a 2.kislányunkat várjuk!:-)Nagyon boldogok vagyunk és semmi pénzért nem cserélnék senkivel!Van lakásunk,kocsink a férjem jól keres és még a baba pici volt elvégeztem egy sulit!Igaz sok lemondással jár egy baba!De nagyon jó anyának lenni!Jobban teszed ha minnél hamarabb megbeszéled a szüleiddel,de egyedül nem biztos,hogy válalnám a picit!Anyagilag elég sokba van és te nem tudod előteremteni!Max a szüleid!Ha a párom nem akarta volna én se tartottam volna meg pedig a szüleim maximálisan melettem áltak!Ezt nagyon jól átkell gondolnod!Sok sikert és remélem a lehető legjobban fogsz dönteni!:-)25 hetes kismama
2010. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!