Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegesít, ha naponta már 20....

Idegesít, ha naponta már 20. Alkalommal hallom, " hogy vagytok? Fiú lesz v lány? Nem vagy rosszul? Nem félsz a szüléstől? "kérdéseket. A barátaimtól is ezt hallgartom, kezd elegem lenni. Attól meg egyenesen falra mászok, ha vki megsimogatja a hasam.

Figyelt kérdés
Első baba, más is így ki volt borulva ezektől a dolgoktól? Szülés után kevésbé leszek ilyen?
2015. okt. 7. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha feldobsz témát, akkor meg arról beszélnek majd, így könnyen kezelhető a dolog.


nekem pont az esett rosszul, hogy pl pont anya egyszer nem kérdezte meg hogy vagyok, más rokon meg megsértődött, mert az utolsó napjaimban pihenni akartam és nem vele tengetni napokat stb. szóval áérdező esete bőven a jobbik verzió

2015. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%
Mégis miről beszélgessenek veled? Az időjárásról? Ha legalább egy kérdést nem tennének fel az állapotoddal kapcsolatban, nem éreznéd úgy, hogy le se sz...ják? A hassimogatás tényleg behatolás az intim szférába, de ha már kérdés nélkül elkövetik, igazából nem tudsz mit csinálni. Maximum mindenkivel így kezded a beszélgetést, hogy képzeld, ma mindenki a hasamat simogatja, már teljesen kivagyok miatta. Talán az illető érti a célzást, és nem esik ebbe a hibába. A többi udvariassági kérdést meg le kell zavarni, aztán másra terelni a témát.
2015. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Hát akkor minek vállaltál gyereket, ha ilyen hisztis vagy? Mostantól csak és kizárólag erről fognak kérdezni. Ha megszületik akkor meg majd arról. Na puff... Ha mindenki letojna akkor meg azért lennél hisztérika.
2015. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után majd te fogsz mindenkinek a babádról beszélni, milyen ügyes, már mosolyog, már fogja a kezedet, már ül, kúszik, mászik stb. És akkor majd az ismerőseid fognak a falra mászni, hogy csak a gyerekről tudsz beszélni.
2015. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenki így van ezzel. A hormonok is besegítenek a torkig vagyok érzésbe. Majd elmúlik, szülés után, aztán jön a következő frázisos... :)
2015. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem voltam kiborulva. Tök természetes ha valaki megkérdezi. Amikor a barátnőim terhesek voltak, én is megkérdeztem, hogy hogy vannak...

Nem tudom milyen leszel szülés után, de nem kéne már most kiborulnod. Mert utána jönnek a hogy szültél, szoptatsz-e, van-e elég tejed stb kérdések.

Na meg majd a baba...ha pl hasfájós lesz és nem alszik, csak sír...na, az is elég kiborító tud lenni, inkább napi 300 ilyen kérdés, de komolyan.

2015. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szülés után százszor több idegesítő kérdés lesz, élükön a "Jó baba?"-val. (Van elég tejed? Éjszaka alszik? Szokott sírni?...)

Ha nem szereted,h simogatják a hasad, szólj nyugodtan, sokan nem szeretik.

Ha meglesz a babád, már te is ugyanilyen kérdéseket fogsz feltenni másoknak. A kisfiam születése előtt engem sem érdekeltek ezek a dolgok. Viszont mióta megvan 10 ezer kérdésem van/lenne a terhes bnőimhez.

Ezektől a kérdésektől amúgy kár kiborulni, legalább nem rosszindulatúak (mint pl. a "Becsúszott?" kérdések).

2015. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. Én igazából alig vártam, hogy feltegyék ezeket a kérdéseket és mondhassam, hisz mi másról akartam volna beszélgetni babával a hasamban. A hasamat meg szerencsére nem simogatták, max legjobb barátnő és testvér , de azt utáltam.
2015. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy voltam kiborulva. Örültem, hogy érdeklődnek, ezek teljesen természetes kérdések egy kismamához. A hassimogatás más, nálunk ilyen nem fordult elő, de attól sem kaptam volna idegrohamot. Hormonok ide vagy oda, szedd össze magad, mert hisztérika vagy.
2015. okt. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez borzasztó. :) Hidd el, nem akar senki bántani, nem is értem, mi a gond. Találkozz kevesebb emberrel, vagy ne válaszolj. Akkor nem fognak szólni hozzád.

Az emberek ilyenek, érdeklődnek. Nincs ezzel semmi baj. Te sosem kérdeztél ilyet senkitől?

2015. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!